Praėjus 20 metų nuo kampanijos pradžios, etinio grožio platintojas The Body Shop ir nevyriausybinė organizacija Cruelty Free International švenčia bandymų su gyvūnais kosmetikos produktų gamyboje uždraudimą Europoje. Laukiama tik oficialaus pranešimo, kad nuo 2013 m. kovo 11 dienos Europos Sąjungoje draudžiamas importas ir pardavimas kosmetinių produktų ir jų priedų, kurių testavimui išnaudoti gyvūnai.
Ši esminė pergalė reiškia, kad nuo kovo 11 dienos visi, kurie ketina parduoti naujus kosmetikos produktus ar jų komponentus Europos Sąjungoje, negalės jų bandyti, išnaudodami gyvūnus jokioje pasaulio vietoje. Draudimas apima visas kosmetikos priemones, pradedant kūno priežiūros reikmenimis ir baigiant muilu bei dantų pasta. The Body Shop yra vienas iš nedaugelio prekės ženklų, kuris niekaip nebus paveiktas šio draudimo, kadangi kompanija visada buvo prieš bandymus su gyvūnais.
The Body Shop ir Cruelty Free International iki kovo 11 dienos šia proga suplanavo nemažai renginių remdamiesi asmeniniu Europos Komisijos komisaro Tonio Borg patikinimu, kad draudimas įsigalios taip, kaip yra pateikta siūlymuose. Ponas Borg neseniai rašė kampanijos iniciatoriams: „Aš tikiu, kad draudimas įsigalios nuo 2013 metų kovo mėnesio, kaip jau patvirtino Parlamentas ir Taryba, todėl aš neketinu siūlyti šio draudimo atidėjimo arba pakeitimų“.
Numatomas draudimas perduoda aiškią žinią, kad bus remiama grožio industrija be žiaurumo, pasauliui ir ypač tokioms šalims kaip Kinija, kuri vis dar naudoja kosmetikos produktų bandymus su gyvūnais, skatinant atitinkamai reaguoti ir uždrausti gyvūnų išnaudojimą bandymams.
Generalinė Cruelty Free International direktorė Michelle Thew pakomentavo: „Tai yra iš tiesų istorinis įvykis ir 20 metų aktyvių veiksmų kulminacija. Dabar mes galėsime pritaikyti mūsų pasiryžimą ir viziją pasauliniu mastu siekdami, kad visas pasaulis pasektų šia iniciatyva“.
The Body Shop tarptautinių vertybių padalinio direktorius Paul McGreevy pažymėjo vartotojų, kurie daugelį metų rėmė kompanijos iniciatyvas prieš gyvūnų naudojimą kosmetikos produktų testavimui, svarbą ir pasakė, kad „šis didelis pasiekimas Europoje yra tik vieno etapo uždarymas. Grožio industrijos ateitis turi būti be jokio žiaurumo“.
1991 metais BUAV (Cruelty Free International steigėjas) įkūrė europinę pagrindinių gyvūnų teisių gynėjų organizacijų koaliciją (ECEAE), kurios tikslas buvo užbaigti gyvūnų išnaudojimą kosmetikos bandymams. Šis judėjimas Europoje per plataus masto viešąsias ir politines kampanijas veikė virš 20 metų. 1993 metais The Body Shop, pirmoji grožio industrijos kompanija, kuri pasisakė prieš gyvūnų išnaudojimą kosmetikos produktų bandymams, parėmė šią kampaniją kartu su visais savo produktų vartotojais Europoje. Dar po trijų metų, 1996, ponia Anita Roddick, The Body Shop įkūrėja, prisijungė prie ECEAE narių ir Europos Parlamento narių, kartu pateikdami Europos Komisijai peticiją su 4 milijonais parašų.
2012 metais BUAV įkūrė Cruelty Free International, pirmąją pasaulinę organizaciją, siekiančią uždrausti gyvūnų naudojimą kosmetikos produktų bandymams pasauliniu mastu. The Body Shop kartu su Cruelty Free International pradėjo naują tarptautinę kampaniją, prie kurios prisidėjo vartotojai iš 55 šalių, pasirašydami įsipareigojimą sustabdyti gyvūnų išnaudojimą kosmetikos bandymams visiems laikams pasauliniu mastu.