27 narių Europos Sąjungos institucijos ir ES sprendimų priėmimas – sudėtingas mechanizmas, nors šių sprendimų formuojamos politikos tiesiogiai veikia europiečių gyvenimą. Informacijai greitai sklisti vis dar trūksta bendrų visai Europai žiniasklaidos priemonių, tačiau kibernetinėje erdvėje Europos viešoji erdvė jau formuojasi.
Europos politikos įvykius ir jų vertinimus patogu sekti skaitant pačių jos dalyvių – ES pareigūnų, žurnalistų, lobistų ir analitikų – rašomus interneto dienoraščius, lietuviškai dar vadinamus tinklaraščiais (angl. „blogs“). Tuo pat metu jų autoriams tai galimybė tiesiogiai bendrauti su savo skaitytojais, kurie iškart gali komentuoti naujai pasirodančius įrašus.
Daug tokių dienoraščių atsirado po 2005 m., kai dėl Konstitucinės sutarties nesėkmės iškilo poreikis įsiklausyti į europiečių nuomones. Iš Europos Komisijos narių pirmoji „bloginti“ neatsitiktinai pradėjo už komunikaciją atsakinga švedė Margot Wallström. 2007 m. vasarą Komisija įkūrė ir savo puslapį keitimosi vaizdo įrašais tinklalapyje „YouTube“ www.youtube.com/EUtube. Iš Europos Parlamento narių pirmasis buvo britas leiboristas Richard Corbett.
Tinklaraščius apie ES taip pat skelbia ir žiniasklaidos priemonės, siekiančios žengti koja kojon su moderniomis technologijomis. Nuotaikingi straipsniai anglų kalba apie svarbias ir smulkias ES aktualijas beveik kasdien pasirodo operatyviame BBC ES žurnalisto Mark Mardell dienoraštyje „Euroblog“; „Brussels blog“ veda dienraštis „Financial Times“. Prancūziškai apie ES kasdienybę internete rašo dienraščio „Liberation“ autorius Jean Quatremer, savo dienoraštį pavadinęs „Briuselio užkulisiai“ („Coulisses de Bruxelles“).
Čia galite rasti nuorodas į aktyviausius ir informatyviausius interneto dienoraščius apie Europą ir ES.
Euro.lt inf.