• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos (ES) valstybės sutiko pratęsti sankcijų Baltarusijai galiojimą dar vieneriems metams ir atidėti apribojimų Uzbekistanui peržiūrėjimą iki 2007 metų gegužės pabaigos, ketvirtadienį pranešė Bendrijos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Šį mėnesį planuoto Uzbekistano bylos peržiūrėjimo atidėjimą dar turi patvirtinti 27 ES šalių užsienio reikalų ministrai, o sankcijų Baltarusijai galiojimo pratęsimas įgaus oficialų statusą šio mėnesio pabaigoje, pranešė 27 šalių bloko atstovai.

REKLAMA

ES uždraudė išduoti vizas ir įšaldė aktyvus daugiau kaip 30-čiai Baltarusijos atstovų, tarp jų šalies prezidentui Aleksandrui Lukašenkai po jo perrinkimo į prezidento postą per rinkimus 2006 metų kovą. Vakarai nepripažino rinkimų rezultatų, įvertinę juos kaip suklastotus.

ES įvedė apribojo Uzbekistano prekybą karinės paskirties produkcija, uždraudė išduoti vizas 12-ai šios šalies atstovų ir iš dalies sustabdė dvišales derybas 2005 metų lapkritį.

REKLAMA
REKLAMA

Šių priemonių buvo imtasi dėl to, kad Uzbekistanas panaudojo pernelyg dideles, ES nuomone, pajėgas neramumams Andižano mieste 2005 metų gegužę nuslopinti.

ES pratęsė sankcijas Uzbekistanui šešiems mėnesiams 2006 metų lapkritį, bet sutiko peržiūrėti šį sprendimą po trijų mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maisy Weicherding (Maisi Veicherding), "Amnesty International" grupės žmogaus teisėms ginti Centrinėje Azijoje ekspertė, apibūdino sprendimą atidėti sankcijų peržiūrėjimą kaip teigiamą.

Tačiau ji pareiškė nuogąstavimą dėl to, kad pirmininkaujanti blokui Vokietija, siekdama gerinti ES ir Centrinės Azijos santykius, iki šiol skiria pernelyg daug dėmesio stiprinti ryšius energetikos srityje, o ne ginti žmogaus teises.

REKLAMA

"Manome, jog žmogaus teisių gynimo iš tikrųjų nėra politinės strategijos projekte", - sakė M.Weicherding.

"Manome, kad jos (žmogaus teisės) turi būti neatimama dalis, nes šio regiono vyriausybės, ypač Uzbekistano vyriausybė laikosi itin represinės politikos", - pridūrė ji.

Pasak mačiusiųjų, keli šimtai žmonių, tarp jų moterų ir vaikų, buvo nužudyti 2005 metų gegužės 13 dieną, kai kariškiai paleido ugnį į minią per neramumus Andižane.

Uzbekistanas maišto organizavimu apkaltino islamo ekstremistus, ir pareiškė, kad dauguma nužudytųjų buvo ginkluoti sukilėliai.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų