Visos naujosios Europos Sąjungos (ES) šalys narės, tarp jų ir Lietuva, administruodamos žemės ūkiui skirtas ES paramos lėšas, dirba teisinga linkme.
Tai Vilniuje konstatavo Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato Žemės ūkio išlaidų audito direktorato direktorius Wolfgangas Burtscheris praėjusią savaitę vykusioje 6-ojoje ES naujųjų šalių narių bei šalių kandidačių mokėjimo agentūrų konferencijoje.
W. Burtscheris atkreipė dėmesį, jog siekiant gerinti ES lėšų panaudojimo kontrolę, būtina tobulinti integruotą administravimo ir kontrolės sistemą. Lietuvoje ši sistema yra įgyvendinta ir nuolat tobulinama.
Vilniuje vykusios tarptautinės konferencijos metu buvo aptartos problemos, su kuriomis dažniausiai susiduria ES paramą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administruojančios institucijos naujosiose ES šalyse narėse. Konferencijos dalyviai, susiskirstę į tris darbo grupes, diskutavo temomis „Kaimo plėtros 2007–2013 m. programa, bendri klausimai bei kompleksinio paramos susiejimo reikalavimų įgyvendinimas“, „E. paslaugos – būdas supaprastinti ES paramos administravimą“, „Pažeidimai ir jų prevencijos priemonės“.
Konferencijoje dalyvavo visų ES naujųjų šalių narių bei dviejų šalių kandidačių (Kroatijos ir Makedonijos) mokėjimo agentūrų atstovai, Europos Komisijos (EK) bei EK Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) atstovai.
„Europos Komisijos atstovai teigiamai įvertino Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) veiklą ir pripažino, kad esame pasirengę 2007–2013 m. ES paramos lėšų žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimui“, – sakė NMA direktorius Saulius Silickas.
„Tokios konferencijos vyksta kiekvienais metais ir yra rengiamos vis kitoje šalyje. Šie susitikimai yra naudingi kiekvienai šaliai, siekiančiai tobulinti paramos administravimo procesą“, – sakė NMA direktorius.
Diskusijų metu buvo svarstomos įvairios kompleksinio paramos susiejimo kontrolės galimybės, diskutuota 2007–2013 m. programose numatytų investicinių priemonių įgyvendinimo klausimais. Dalyviai taip pat pabrėžė, jog būtina plėsti mokėjimo agentūrų teikiamų elektroninių paslaugų ratą. Tai leistų palengvinti paramos administravimą ir efektyviau naudoti žmogiškuosius išteklius. Pripažinta, jog paramos gavėjų informavimas ir kontrolė yra veiksmingos pažeidimų prevencijos priemonės.