Europos Sąjungos (ES) šalių finansų ministrai nusprendė europinius finansų rinkos priežiūros komitetus įkurti Londone, Frankfurte ir Paryžiuje, nors Europos Komisija norėjo, kad šie komitetai būtų Briuselyje.
Nesutarimai dėl to, kurioje Europos sostinėje turėtų įsikurti minėti komitetai, trukdė siekiams, kad rinkos reguliavimo tarnybos glaudžiau bendradarbiautų, užkirsdamos kelią finansinėms krizėms.
Europos Komisija siūlė visus - bankų, draudimo ir vertybinių popierių - komitetus įkurti Briuselyje. Tačiau pagal Belgijos sostinėje ministrų pasiektą susitarimą bankų priežiūros komitetas bus Londone, draudimo - Frankfurte, o vertybinių popierių - liks Paryžiuje.
Naujasis susitarimas yra remiančiųjų tarpvyriausybinį sprendimų priėmimo modelį pergalė prieš Europos Komisijos ir kitus federalistus.
Didžiosios Britanijos iždo kancleris Gordonas Brownas (Gordonas Braunas) susitarimą įvertino palankiai ir pavadino jį "svarbiu žingsniu gerinant Europos finansines paslaugas ir užtikrinant Europos žengimą koja kojon su finansų rinkos pokyčiais".
Britų pareigūnas pridūrė: "Šis susitarimas pripažįsta Londono, kaip bankininkystės centro, vaidmenį ir rodo, jog Jungtinė Karalystė yra labai susijusi su pastangomis kurti integruotą Europos finansų rinką".
Pasak Didžiosios Britanijos iždo pareigūnų, jų šalis ir kitos valstybės dėjo daug pastangų, kad susitarimas būtų pasiektas, ir susitarė dėl sprendimo, "kuris yra naudingas Londono Sičiui ir visai Europai".
Komitetų steigimo procesas yra pavadintas buvusio Europos pinigų instituto vadovo Alexandre’o Lamfalussy (Aleksandro Lamfaliusi) vardu.
“Reuters”-ELTA