Europos Sąjungos organizacijos SIGMA, kuri vertina administracinius šalių gebėjimus, naujausiais duomenimis, Lietuva geriausiai atitinka Europos viešojo administravimo principus.
Tokį vertinimą SIGMA ekspertai pateikė nuodugniai palyginę naujųjų ES šalių valstybės tarnybos reformų nuoseklumą.
„Žinau, kad beveik visose šalyse biurokratija yra amžinoje kritikos ugnyje, tačiau žvelgiant į Lietuvą iš Briuselio matyti, kad jūsų šalyje valstybės tarnybos sistema reformuojama ir tobulinama geriausiai“, – šiandien Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje sakė Francisco Cardona, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos vyriausiasis administratorius teisinio reglamentavimo, valstybės tarnybos ir teisingumo klausimais, SIGMA atstovas.
Tačiau ekspertas ir mokslininkas Dr. Jan-Hinrik Meyer-Sahling perspėjo, kad nepaisant gero įvertinimo, Lietuvoje turi būti tęsiamos žmogiškųjų išteklių valdymo reformos. „Modernizuojant valstybės tarnybą reikėtų diegti daugiau lankstumo, sustiprinti veiklos orientavimą į rezultatus, didinti procesų skaidrumą“, – lietuvius ragino ekspertas.
SIGMA 2009 m. ataskaitos duomenimis, mažiausiai Europos viešojo administravimo principus Lietuva atitinka aukštesniosios valstybės tarnybos srityje. Lietuvoje valstybės tarnautojams, kurie užima strateginio požiūrio reikalaujančias pareigas, beveik nėra taikomos specialios nuostatos, kaip kad daugelyje Europos šalių.
kaip rašoma pranešime spaudai, ataskaitoje minima, kad Lietuvoje taikoma tarnautojų darbo užmokesčio sistema yra gana skaidri, bet nepakankamai konkurencinga. Remdamiesi savo ataskaita, ekspertai rekomendavo modernizuoti Lietuvos valstybės tarnybą toliau ją konsoliduojant ir išlaikant stabilumą, kaip to reikalauja Europos viešosios administravimo principai.