• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijoje viešintis užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas tikisi, kad Europos Sąjungos (ES) Baltijos jūros strategija padės sumažinti regiono atskirtį energetinių jungčių ir transporto infrastruktūros srityje.

REKLAMA
REKLAMA

Rostoke vykstančioje ES Baltijos jūros strategijai skirtoje konferencijoje ketvirtadienį dalyvavęs V.Ušackas pabrėžė, kad šios strategijos įgyvendinimas padės sutelkti ES šalių dėmesį ir paramą kuriant dinamišką ir inovatyvią ekonomiką Baltijos jūros regiono valstybėse, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

REKLAMA

„Šios strategijos tikslas ir visas Baltijos jūros regiono šalis vienijantis uždavinys - išlaisvinti regiono potencialą ir sukurti dinamišką, atvirą inovacijoms regioną su užtikrintu ekonomikos augimu ir konkurencinga verslo aplinka. Tai padėtų surasti bendrą atsaką į visiems svarbius klausimus - tokius kaip aplinkosauga“, - pranešime cituojamas ministras.

REKLAMA
REKLAMA

V.Ušackas pakvietė Vokietiją ir kitas ES Baltijos jūros šalis paremti Europos Komisijos (EK) strateginį energetinio saugumo planą, pagal kurį elektros kabelio iš Švedijos į Lietuvą ar Latviją tiesimui siūloma skirti 175 mln. eurų. Šiam strateginiam energetinio saugumo planui dar turės pritarti Europos Parlamentas ir kitos ES šalys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

UR ministras pabrėžė, kad įvairių infrastruktūrinių projektų įgyvendinimas Baltijos jūros regione judėtų greičiau, jei skirtingų regiono šalių žmones jungtų bendra tapatybė.

„Nors aplink Baltijos jūrą gyvenančius žmonės jungia vienijantis faktorius - bendra jūra, vieningos bendruomenės idėja regione tebėra silpna“, - kalbėjo V.Ušackas.

REKLAMA

Jis pasiūlė spalio mėnesį Lietuvoje surengti antrąjį Baltijos jūros regiono šalių viršūnių susitikimą turizmo klausimais ir kvietė valstybes skatinti žmonių, ypač jaunimo mainus ir turizmą.

V.Ušackas pabrėžė, kad įvairių lygių regioninio bendradarbiavimo skatinimas siekiant dalintis patirtimi prioritetinėse srityse, pavyzdžiui, tokiose kaip atsinaujinančiosios energetikos plėtra, bus vienas iš Lietuvos uždavinių, kai ji pirmininkaus Baltijos jūros valstybių tarybai. Šiai tarybai Lietuva pirmininkaus nuo 2009 metų vidurio iki 2010 metų liepos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų