Draudimo bendrovė „ERGO LIETUVA“ skelbia akciją draudžiant moksleivius nuo nelaimingų atsitikimų ir ragina tėvus pasirūpinti vaikų saugumu: patikrinti mokyklose esančias patalpas ir aikšteles, pasirūpinti saugia kelione iki mokyklos ir atgal, tinkama mokyklai apranga.
Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės duomenimis, į traumatologijos punktą praėjusiais metais kreipėsi 14 tūkst. ligonių, daugiausia Vilniaus miesto ir rajono gyventojų. Palyginus su ankstesniais metais, besikreipiančių padaugėjo beveik 2,5 tūkst. Gydytojų traumatologų teigimu, didžioji dalis traumų priklauso nuo sezono – balandžio-birželio ir rugpjūčio-spalio mėnesiais vaikai jų patiria daugiausiai.
Anot „ERGO LIETUVA“ Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, beveik kas antra išmoka dėl nelaimingo atsitikimo pavienio asmenų draudimo segmente išmokama mokyklinio amžiaus vaikams. Dažniausia vaikų traumų priežastis – neatsargumas ir nežinojimas.
„Mokslo metų pradžia – svarbus įvykis vaikams. Pradėjus lankyti pamokas, būrelius, moksleiviai daugiau laiko praleidžia aktyviai ir be tėvų priežiūros. Tėvai turi užtikrinti, kad vaikas ne tik saugiau nukeliaus iki mokyklos, bet žinoti svarbiausias saugumo mokykloje taisykles“, – teigia A. Pilčicas.
Siekdama paraginti tėvus pasirūpinti vaikų saugumu, bendrovė skelbia akciją „Būk saugus su ERGO“. Jos metu ERGO moksleivių nuo nelaimingų atsitikimų draudimui taikys iki 25 proc. nuolaidą. Akcija prasidės 2009 m. rugpjūčio 31 d. ir tęsis iki šių metų gruodžio 31 d. Apsidraudusiųjų, anot bendrovės, taip pat laukia maloni staigmena.
Pastebėta, kad tėvai riziką vertina vis rimčiau ir jau kelis metus stebimas vaikų draudimo nuo nelaimingų atsitikimų populiarėjimas. „Remiantis įmonės statistiniais duomenimis, per šių metų pirmą pusmetį 7-15 metų vaikų buvo apdrausta 10 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais“, – teigia A. Pilčicas.
Pagrindinės saugumo mokykloje ir kelionės į ją taisyklės:
Reikia kalbėti su vaikais apie galimus pavojus ir patarti, kaip nuo jų apsisaugoti. Tačiau tai neturi būti pamokslavimas, nes jis gali iššaukti atmetimo reakciją. Svarbu susitarti, kad po pamokų vaikas neslampinėtų, o eitų iškart namo, taip pat kad žaistų tik saugiose žaidimų aikštelėse.
REKLAMAREKLAMAREKLAMA
Vaikai dažnai pasielgia impulsyviai, neįvertina eismo rizikos, taigi į mokyklą eiti kartu su juo patartina tol, kol įsitikinsite, kad jis įsiminė, kaip reikia nukeliauti į ją saugiai.
Įsitikinkite, kad jūsų vaikas į mokyklą eina saugiausiu keliu. Geriausia, kad tai būtų populiarus maršrutas, kuriuo eitų nemažai suaugusiųjų ir kurio sankryžos būtų reguliuojamos šviesoforo. Jeigu maršrute visgi yra nereguliuojamų sankryžų, jaunesnio amžiaus vaikams patarkite, kad per gatvę pereitų kartu su suaugusiu pakeleiviu.
REKLAMA
Keliaudamas į mokyklą vaikas bus saugus ne tik tuomet, kai gerai žinos kelių eismo taisykles, bet ir kai bus gerai matomas. Šviesi apranga ir atšvaitai užtikrins, kad vairuotojai vaiką pastebės lengviau.
Žaidimų aikštelės – tai vieta kur vaikai laiką leidžia itin aktyviai, taigi jose yra didesnė rizika susižeisti. Įsitikinkite, kad žaidimų aikštelių danga, įrenginiai yra saugūs, domėkitės, ar darželiuose bei mokyklose vaikai žaidžia prižiūrimi suaugusiųjų. Taip pat svarbu pasidomėti darželyje ar mokykloje esančių patalpų saugumu.
REKLAMA
Rekomenduotina, kad jaunesni vaikai kartu su savimi nesinešiotų vertingų daiktų. Tačiau, jeigu vaikas jau pakankamai didelis ir turi savo mobilųjį telefoną, būtinai susitarkite, kad jį naudotų apdairiai – nesigirtų ir jo nerodytų nepažįstamiems vaikams. Vyresni vaikai mobilųjį telefoną gali ne tik iš jo atimti, bet ir užgauti, taigi reikia imtis visų įmanomų priemonių, kad tam būtų užkirstas kelias.