Esame istoriniu momentu ir galime didžiuotis, kad būtent Žalgirio lauke prasidėjo didžioji humanizmo kūrimo epocha, pažymėjo Europos Parlamento pirmininkas Ježis Buzekas (Jerzy Busek) Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimo iškilmėse istoriniame Griunvaldo lauke.
„Būtent tada žmonės iš šios Europos dalies pareikalavo solidarumo civilizacijos, garbės kiekvienam žmogui ir jo orumui, protui, tolerancijos. Tai buvo labai svarbus įvykis. Po keleto metų po mūšio vykusiame sobore lenkai, lietuviai, rusėnai Europos žemėlapyje pradėjome kartu spręsti, kokia bus Europa, mes pradėjome dalyvauti svarbiausiuose Europos susitikimuose“, - kalbėjo iškilmėse J. Buzekas.
Pasak jo, buvo nelengva pasipriešinti kryžiuočių valstybei. „Mes gynėme pagrindines krikščionių vertybes. Reikėjo būti labai drąsiam ir išmintingam, reikėjo turėjo puikią vaizduotę, kad būtų ginama tautų teisė išsaugoti savo tapatybę. Tai buvo didžiulis iššūkis, kurį įvykdėme. Pirmą kartą buvome didžiuliai žmogaus teisių gynėjai. Galbūt ta soboro pergalė keleri metai po Žalgirio mūšio buvo dar svarbesnė negu mūšio lauke, bet tada mūsų atstovai kalbėjo apie tiesos gynimą, teisingumą ir pateikė keturis pagrindinius principus, kuriais turėtų vadovautis tarptautinė visuomenė: fundamentali kiekvieno žmogaus politinė teisė, negalima per jėgą piršti savo tikėjimą, turime diegti teisingumą ir taikiai sugyventi. Kaip tai šiandien natūraliai skamba!“, - kalbėjo Europos Parlamento vadovas.