• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažniau nei kas šeštas lietuvis svarsto grįžti gyventi į Lietuvą. Daugiausia tai Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Airijoje ir Vokietijoje gyvenantys tautiečiai. Labiausiai lietuvius namo vilioja galimybė gauti vietą darželyje ir sparčiai augantys atlyginimai.

Dažniau nei kas šeštas lietuvis svarsto grįžti gyventi į Lietuvą. Daugiausia tai Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Airijoje ir Vokietijoje gyvenantys tautiečiai. Labiausiai lietuvius namo vilioja galimybė gauti vietą darželyje ir sparčiai augantys atlyginimai.

REKLAMA

Net trečdalis emigrantų Lietuvoje norėtų uždirbti nuo 2 iki 3,5 tūkst. eurų atlyginimą.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Martynas su Laura Australijoje pragyveno daugiau nei 7 metus. Visai neseniai australišką saulę iškeitė į gimtinę. Pats Martynas Australijoje praleido daugiau nei 10 metų. Bet sako, kad galų gale pasiilgo Lietuvos.

„Visa šeima Lietuvoje ir per 10 metų susikūrus palankias darbo sąlygas dirbti nuotoliniu būdu Australijos įmonėje, atsivėrė galimybės grįžti“, – pasakojo Martynas.

REKLAMA
REKLAMA

Užimtumo tarnyba skaičiuoja, kad per 3 metus norinčiųjų grįžti iš emigracijos skaičius padidėjo beveik 15 procentų. Martynas pasakojo, kad Australijoje ir neketino pasilikti su visam. Tačiau grįžęs į Lietuvą pastebėjo vieną ryškų panašumą tarp gimtosios šalies ir Australijos.

REKLAMA

„Čia pajutome tik kainų išaugimą, kuris didžiąja dalimi susilygino su australiškomis sąlygomis“, – sakė vyras.

Australija – tolima kryptis ir lietuvių bendruomenė šiame žemyne dar nėra tokia didelė, tad natūralu, kad daugiausia norinčių grįžti yra Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Vokietijoje ir Norvegijoje, mat ten gausiausios lietuvių bendruomenės. Pasirodo, labiausiai lietuvius skatina grįžti visai ne pinigai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie dažniausiai nurodo, kad finansinis aspektas nėra svarbiausia, jie pasiilgo savo gimtosios kalbos, pasiilgo tėvų, socialinės aplinkos. Galų gale nori, kad vaikai mokytųsi lietuviškose mokyklose“, – kalbėjo Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vadovė Indrė Laučienė.

Tačiau iš emigracijos grįžtantys tautiečiai Užimtumo tarnybai prasitaria, kad atlyginimai mūsų šalyje visgi juos jau ima tenkinti. Anksčiau, pasak Užimtumo tarnybos vadovės, daugelis emigravusių lietuvių kalbėdavo, kad jei grįžtų, tai dirbtų tik užsienio kompanijose, kur atlygis viršija šalies vidurkį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar trečdalis emigrantų Lietuvoje norėtų gauti nuo 2 tūkstančių eurų į rankas. O daugiau nei pusė apskritai neturi konkrečių reikalavimų darbovietei. Dažnas tikina, kad tiesiog nori dirbti mėgstamą darbą.

„Mes esame lankstūs, kai kalbame apie motyvacines sistemas, apie nuotolinio darbo galimybes, apie šeimos poreikių ir darbo derinimą“, – teigė Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė.

REKLAMA

Jau trečius metus iš eilės į Lietuvą sugrįžta daugiau žmonių nei išvyksta. Užimtumo tarnyba įsitikinusi, kad žmonės emigracijoje mato, jog ekonominė ir socialinė situacija Lietuvoje gerėja kasdien.

„Vis dažniau žmonės mato gerėjančią situaciją Lietuvoje, mato gerėjančią situaciją darbo rinkoje, darbo užmokesčio teigiamus pokyčius. Mes neretai diskutuojame ir apie darbo kultūrą, pokyčius čia, taip reikalingus ir kurių jie labai nori“, – kalbėjo I. Laučienė.

REKLAMA

O štai iš tų, kurie emigracijoje gyvena ilgiau nei penkerius metus, daugiau nei pusė įsitikinę, kad anksčiau ar vėliau vis tiek grįš į Lietuvą. Su Užimtumo tarnyba kalbėję daugiau nei 5 metus emigracijoje gyvenantys lietuviai įvardija, kad jiems ypač svarbu, jog jų vaikai Lietuvoje turėtų vietą darželyje. Tokios paslaugos svetur dažnai mokamos.

„Žmonės labai dažnai klausia apie galimybes mokyklose gauti paslaugas specialių poreikių vaikams, nes tai yra taip pat labai svarbu“, – sakė I. Balnanosienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Australijoje mes vis dar buvome ant vizų, o Lietuvoje grįžus, kaip piliečiui, atsiveria daugiau paramos iš valstybės. Yra kažkiek prieinamesnės darželių, mokyklų kainos“, – patvirtino iš Australijos grįžęs Martynas.

Vis dėlto yra šalių, kuriose lietuviai gyvena, tačiau tik retas pagalvoja, kad norėtų grįžti namo.

„Dažniausiai tai yra pietų šalys, kuriose žmonės priima šiek tiek kitokią kultūrą, kitokį gyvenimo būdą. Kartais galbūt ir kitokią darbo kultūrą“, – teigė I. Laučienė.

Apie grįžimą į Lietuvą dažniausiai negalvoja ir tie lietuviai, kurie susituokę su kitataučiais.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Baikit sekti pasakas
Baikit sekti pasakas
ir varyti kasdienine propaganda.. Niekas, kas esa uzsienyje turi darbus stabilu atlyginima ir namus, bent siuo metu net negalvoja grizti i sia bauduvos,vagiu ir banditu valdoma valstybe.. Kurioje kasdien paprasti zmones smaugiami kosminemis kainomis, visokiais neaiskiais istatymais ir baudomis. Kasdien varoma propaganda apie vis kylancius atlygimus, ''gerejanti'' gyvenima ir panasiai.. Sioje stebuklu salyje geroves nerasi ne su ziburiu, gerove tik popieriuje, o realybeje bauduvos rsp su joje esanciais parsidavusiais politikais ir sios salies naikintojais..
Jeigu ir grįžta , tai po mėnesio pasišiaušia visi plaukai nuo lietuviškos betvarkės ir vėl grįžta atgal. Tai kad LT valstybė agresyviai nusiteikus savo piliečių atžvilgiu , ko čia grįžti. Ir kur tie dideli atlyginimai? Biudžetinėse??? Ten gi susodinti bemoksliai giminaičiai. Lietuvoj viešajam sektoriui dirba patys bukiausi žmonės!!!!!
juokiausi 40 minuciu is sakinio - ,,emigrantai Lietuvoje nori uzdirbt 2000-3500 e. ,,
Dauguma emigrantu jei Vokietijoj tai uzdirba 1500e kartais truputi daugiau ,bet ten pragyvenimas per puse brangesnis ,Norvegijoj uzdirba 2000 e ar truputi daugiau ,bet ten pragyvenimas trys kartus brangesnis .Ka tai reiskia ?????Kad jie nori REALIAI uzdirbt 4-5 KARTUS daugiau negu uzdirba emigracijoj ,kazkokia mistika ,kazkos bukopratiskumas Ir zinant kokia liaudis pagrinde emigravo manau ju alga Lietuvoje galetu buti nuo minimumo iki 750 e. bet daznais atvejais jie bus bedarbiai kaip ir pries emigracija ,nes nelabai ka sugeba .
Uztenka tupiems zurnalistams uzdaviet tupus klausimus dar turesniems emigrantams kurie atsako dar tupiau. Kiek galima rasinet nesamones .???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų