• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Emigrantė: vis dar turime šabloną, kaip gyventi

Žinių radijas

Prieš aštuonerius metus į Didžiąją Britaniją studijuoti išvykusi Marija Djačenko sako įsivaizduojanti save gyvenančią Lietuvoje tik po 10 metų, nes čia esą yra gera terpė nusistovėti. Visgi ji pabrėžia, kad Lietuvoje dar gyvenama pagal tam tikrą šabloną, o jo nepaisantys žmonės sulaukia kritiškų aplinkinių reakcijų.

„Tas šablonas yra, kad turi pabaigti mokyklą, pabaigti bakalaurą, įgyti magistrą, susirasti darbą, daryti karjerą, tuo metu, kol darai karjerą, jau nusipirkti butą, būtų gerai susirasti partnerį ir apie 28-29 metus jau gerai būtų pradėti gimdyti vaikus. Čia yra tas šablonas, nuo kurio vis dar nepabėgama. Mane tai labai varžo, ir aš nenoriu gyventi visuomenėje, kuri žiūri į mane į sako: ah, senmergė...“ – „Žinių radijo“ laidoje „Salos“ kalbėjo M. Djačenko.

Pasak emigrantės, jai nepatogus tas mąstymas, kad žmogus gali gyventi tik taip, o ne kitaip:

„Kam man kelti sau papildomus klausimus, jei man tokie klausimai nekyla, ir, kas svarbiausia, nekyla aplinkiniams“, - savo apsisprendimą likti Jungtinėje Karalystėje komentavo M. Djačenko.

REKLAMA
REKLAMA

Mergina pasakoja, kad Lietuva visgi turiu pliusų, lyginant su Didžiąja Britanija. Pirmiausia, Lietuvoje yra daug nišų, kurios yra neišpildytos, o ir ryšys tarp žmonių čia esą yra glaudesnis:

REKLAMA

„Viskas (Vilniuje – red.) yra arčiau, pasiekiama ranka. Gyvendamas Vilniuje 10 metų ir lankydamasis panašiose vietose, anksčiau ar vėliau pradedi pažinti tuos žmones ir tas socialinis ratas didesnis. Lengviau surinkti žmones, kurie domisi tais pačiais dalykais nei čia (Londone – red.)“, - sakė M. Djačenko.

Ji pasakojo, kad kai po mokyklos išvažiavo į Londoną ir grįždavo namo, pojūčiai skyrėsi nuo tų, kai ji, vėliau grįžusi į Lietuvą kuriam laikui gyventi, vėl išvažiavo į Londoną ir dabar karts nuo karto grįžta aplankyti Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

„Gal ir dėl jauno amžiaus norėdavosi pasirodyti, pašiepti. Paskui, kai grįžti ir pagyveni toje sistemoje ir vėl išvažiuoji, grįžti namo su ramesne širdimi – tu visgi pabandei, gal tau nepatiko, neišėjo, netiko. Esi ramesnis, jei pabandai gyventi ilgiau, o ne vien grįžti atostogų“, - kalbėjo M. Djačenko.

Parengė Ieva Kazlauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų