Lietuvai apsisprendus statyti naują atominę elektrinę ir siekiant valdyti daugiau nei trečdalį jos akcijų, šalies valdžia ieško būdų, kaip pritraukti lėšų daugiau nei 10 mlrd. litų vertės projektui.
Vyriausybė svarsto planus artimiausiu laiku sukurti elektros energetikos susivienijimą, į kurį įsilietų "Lietuvos energija", Rytų skirstomieji tinklai, iš dalies prisidėtų privati elektros skirstymo bendrovė VST - šis darinys galėtų tapti nacionaliniu investuotoju, kuris dalyvautų naujos jėgainės statyboje, trečiadienį rašo "Verslo žinios".
Sukūrus stambų energetikos susivienijimą, būtų lengviau užtikrinti bankų finansavimą ir pritraukti projektui įgyvendinti reikalingų lėšų.
"Verslo žinių" šaltiniai teigia, kad energetikos susivienijimo idėja buvo svarstoma pas premjerą Gediminą Kirkilą, tačiau sprendimas galutinai nėra priimtas.
"Lietuvos energijos" generalinis direktorius Rymantas Juozaitis pernai yra minėjęs, kad dėl investavimo į naują jėgainę schemos Vyriausybė nuspręs "artimiausiu laiku".
Tuo tarpu valdininkai ginasi, jog sumanymas kurti energetikos bendrovių susivienijimą nėra svarstomas.
"Vyriausybė tokių planų nesvarstė. Nenorėčiau to komentuoti", - sakė premjero patarėjas Saulius Spėčius.
Tačiau S.Spėčius pažymėjo, kad Vyriausybės strateginiame komitete neseniai buvo svarstomi įstatymo dėl naujos atominės elektrinės nuostatai, kur numatyta, kad projektą vykdytų nacionalinis investuotojas.
"Strateginiam komitetui yra pristatyta medžiaga, kurioje išdėstyta, jog turės būti nacionalinis investuotojas, tačiau nedetalizuojama, koks jis turėtų būti. Konkretesni dalykai komitete nebuvo aptariami", - teigė S.Spėčius.