• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne storesnė už plauką plėvelė, prilimpanti prie odos kaip laikina tatuiruotė, gali pakeisti medicinos tyrimus, kompiuterinius žaidimus ir net šnipinėjimo operacijas.

REKLAMA
REKLAMA

JAV, Kinijos ir Singapūro mokslininkų komanda išrado technologiją EES (angl. Epidermal Electronic System), kuri „ištrina ribą tarp elektronikos ir biologijos".

REKLAMA

„Mūsų tikslas buvo sukurti [prietaisą], kuris integruotųsi į odą taip, kad būtų nematomas vartotojui nei mechanine, nei fiziologine prasme", – sako Ilinojaus universiteto medžiagų mokslų profesorius Johnas Rogersas.

Plėvelė pakeistų gana nepatogias elektrodų sistemas, skirtas stebėti smegenų, širdies ir raumenų darbui. Per eksperimentus prietaisas, prigludęs ant gerklės, leido žaidėjams valdyti balso kompiuterinį žaidimą didesniu nei 90 procentų tikslumu.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokia įranga gali praversti kenčiantiems nuo tam tikrų gerklų ligų – vardija J. Rogersas. – Ji taip pat galėtų tarnauti kaip pagrindas šnipinėjimo ar kitai technologijai, naudojančiai tylesnius už balsą garsus".

Prietaisas yra beveik besvoris, o jo darbui užtenka energijos iš miniatiūrinių saulės baterijų ar elektromagnetinės radiacijos. Plėvelė yra šiek tiek plonesnė už plauką ir labai minkšta, todėl prilimpa prie odos savaime ir gali išsilaikyti vietoje ne vieną valandą.

Specialistai technologiją tobulino pastaruosius šešerius metus. Dabar jie ieško sprendimų, leisiančių papildyti plėvelę baterijų ir kitais energijos šaltiniais. Ateityje tokia technologija galėtų būti naudojama stebėti pacientams, sergantiems miego apnėja, kūdikiams, taip pat – elektroniniams pleistrams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų