JAV sveikatos ministerijos padalinys, atsakingas už maisto produktų ir medikamentų kokybę startuoliui „Juul“ ir kitiems didžiausiems „veipo“ gamintojams skyrė 60 dienų terminą išspręsti elektroninių cigarečių populiarumo tarp nepilnamečių problemą. Jeigu per šį laiką gamintojai nepateiks tarnybai „epidemijos“ sprendimo būdų, valdžia pasilieka teisę „galimai apriboti“ prekybą šia produkcija.
Be „Juul“, kuri kontroliuoja apie 70 proc. „veipų“ rinkos JAV, tai taip pat liečia el. cigarečių gamintojų „Vuse“, „Blu“, „MarkTen XL“ ir „Logic“ prekės ženklus. Laiškus apie galimą prekybos „veipais“ stabdymą gavo 11 tūkst. mažmeninės prekybos taškų, įskaitant didžiuosius tinklus „Circle K“ „Walgreens“ ar „7-Eleven“. Be to valdžia priminė apie gresiančias padidintas baudas prekyvietėms, kurios el. cigaretes parduoda nepilnamečiams.
„Juul“ atstovai, kalbėdami su „The New York Times“ pažadėjo „kartu su ministerijos atstovais sukurti planą“. Kitos bendrovės viešai nekomentavo gauto valdininkų ultimatumo.
Du milijonai rūkančių paauglių
2017-aisiais el. cigaretėmis naudojosi daugiau nei 2 milijonai amerikiečių paauglių. Anot valdžios atstovų, nepaisant to, kad „veipuose“ yra mažiau toksinių medžiagų, negu tradicinėse cigaretėse, moksleiviai gali įkvėpti gerokai daugiau nikotino. O tai iššaukia pripratimą ir padidina riziką vėliau pereiti prie cigarečių.
Tais pačiais 2017-aisiais metais FDA suteikė gamintojams papildomus penkerius metus, kad šie įrodytų savo prekės naudą „visuomenės sveikatos apsaugai“. Tačiau pačios organizacijos atstovų teigimu, šį terminą derėtų sutrumpinti. Specialistai suprato, kad tai nulėmė ženkliai išaugęs „veipų“ populiarumas tarp paauglių. Valdininkai nerimauja, kad bendrovės tikslingai nusitaikė į paauglių rinką, todėl jas reikėtų skubiai uždaryti.