• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Marija Gabrienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Antano Mončio namai-muziejus pristato dailininko Prano Lapės parodą „Gyvenimo mintys“. Joje – skirtingų kūrybos laikotarpių bei dar niekada nerodyti menininko darbai.

REKLAMA
REKLAMA

P. Lapės kūryba įvairi, kaip ir jo gyvenimas, todėl parodoje „Gyvenimo mintys“ – įvairių periodų kūryba: nuo impresionistinio stiliaus peizažų, juodai balto periodo, abstraktaus impresionizmo darbų iki lyrinės abstrakcijos ir koliažų.

REKLAMA

Visus juos jungia dėmesys gamtai.

Paroda – tai didžiulis įvykis Lietuvos kultūros gyvenime. P. Lapės kūrybinį palikimą iš Amerikos parvežė jo sesuo ir ji leido man atsirinkti apie 90 paveikslų šiai parodai“, – pasakojo parodos kuratorius Edvinas Žukas.

Beveik pusė menininko darbų Lietuvoje eksponuojami pirmą kartą.

Dar gyvendamas Amerikoje P. Lapė svajojo kada nors grįžti į tėvynę ir surengti parodą Antano Mončio namuose-muziejuje.

REKLAMA
REKLAMA

„Su A. Mončiu jis palaikė ryšį, bet labai palaikė ir A. Mončio muziejaus atsiradimo idėją. Jis labai rūpinosi ir kiek galėjo, pats finansiškai rėmė“, – pasakoja A. Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskienė.

Gimęs Klaipėdoje ir mokslus krimtęs Kauno taikomosios dailės institute jaunas menininkas iš Lietuvos išvyko prieš sovietams grįžtant – 1945-aisias. Švedijoje prasidėjo jo kaip menininko kelias. Vėliau P. Lapė apsigyveno Niujorke. Keletą metų jis iliustravo knygas, dirbo pedagoginį darbą. Vėliau užsiėmė vien kūryba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Lapė buvo surengęs ne vieną individualią parodą, taip pat dalyvavo bendrose lietuvių išeivijos ir amerikiečių dailės parodose. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, dailininkas grįžo gyventi į tėvynę. Čia prieš trejus metus ir mirė.

Su P. Lapės kūryba Antano Mončio namuose-muziejuje galima susipažinti iki rugpjūčio pradžios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų