Vairavimo instruktoriaus, eksperto Artūro Pakėno nuomone, vienas blogiausių ir dažniausių įpročių vairuojant (be naudojimosi mobiliaisiais įrenginiais), yra valgymas. Tai, specialsito teigimu, atima daug vairuotojo koncentracijos ir dėmesingumo.
„Išskirčiau valgymą, nes dažniausiai už vairo vartojamas maistas - greitas maistas. Tokie patiekalai, kalbant paprastai, dažnai išsibarsto, sukelia papildomo sąmyšio. Kol vairuotojas bando įveikti, pavyzdžiui, kebabą ar mėsainį, automobilis gali prarasti kontrolę. Tai ypač svarbu esant dideliam greičiui“, - dėstė A. Pakėnas.
Rūkymą vairuojant automobilį pašnekovas vertina dviprasmiškai: jei tuo užsiima žmogus, kuris iš esmės nebejaučia, kada rūko, tai, turbūt, didelės papildomos rizikos nekelia, tačiau kiekvienas turi prisiimti atsakomybę už save.
„Jei žmogus rūko ir vairuoja, turbūt tai daro ne pirmą kartą. Pats iš savęs toks veiksmas nekelia didelio pavojaus, tačiau labai svarbu suprasti - kad kiekviena pašalinė veikla už automobilio vairo reikalauja papildomo dėmesio ir bereikalingo išsiblaškymo“, - kalbėjo ekspertas.
Muzika, specialisto nuomone, vienas subjektyviausių „įpročių“ vairuojant. Pašnekovas tikina - dabar ji tapo savotišku fonu, todėl visiškai suprantama, jei automobilyje nuolat įjungtas radijo imtuvas. Tačiau, kaip ir visur, čia yra išimčių:
„Būna, žmonės muzikos klausosi visu garsu ir dar kartu dainuoja. Būna, ir duetu su šalia sėdinčiu keleiviu dainuoja. Tokie dalykai, vėlgi, vairuotojui neleidžia koncentruotis ties kelio ženklais ir kitais eismo dalyviais“, - kalbėjo specialistas.
Primename - atrodytų, niekuo dėti įpročiai prie automobilio vairo yra vieni dažniausių avarijų kaltininkų. Jei nėra būtina - mobiliaisiais telefonais vairuojant nesinaudokite. Taip pat, sėdint už automobilio vairo, venkite greito maisto. Taip išvengsite papildomų nenumatytų pavojų.