Apie tai pranešė projekto „Ukrainos ekspertai, demaskuojantys Rusijos branduolines klastotes“ vadovas daktaras Maksymas Stricha, kalbėjęs „Ukrinform“ surengtoje spaudos konferencijoje.
„Iki šiol bendra „Rosatom“ tarptautinių užsakymų suma siekia maždaug 140 mlrd. dolerių. Tai didžiulis finansinis Putino režimo ramstis“, – sakė M. Stricha.
Rusijos korporacija kontroliuoja maždaug trečdalį pasaulinės urano gavybos ir vykdo 34 branduolinių reaktorių statybą 11-oje šalių.
Be to, Europoje veikia 20 Rusijos slėginio vandens tipo reaktorių (VVER), kuriems „Rosatom“ planuoja gaminti kurą bendroje įmonėje su Prancūzijos bendrove „Framatome“.
M. Stricha pabrėžė, kad „Rosatom“ taip pat yra gynybos bendrovė. Jis pacitavo „Rosatom“ generalinio direktoriaus Aleksejaus Lichačiovo pareiškimą, kuriame jis „didžiuojasi branduolinės ginkluotės komplekso darbuotojais, kurie tiesiogine prasme gyvena pagal karinę darbotvarkę“.
„Tačiau Vakarai dar nieko nepadarė, kad pažabotų „Rosatom“ įtaką“, – pažymėjo mokslininkas.
Kaip buvo pranešta anksčiau, gegužės pradžioje JAV Senatas balsavo už įstatymo projektą, uždraudžiantį sodrinto urano importą iš Rusijos. Įstatymo projektą dar turi pasirašyti prezidentas Joe Bidenas.
Gegužės 16 dieną Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komitetas pritarė sankcijoms „Rosatom“ ir asmenims, keliantiems grėsmę Zaporižios AE – objekto, kurį nuo 2022 metų. pavasario yra užėmusi Rusija, – saugumui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!