• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyrų ir moterų gyvenimuose vis dar atsispindi daugybė stereotipų, kurie gali sutrukdyti sukurti darnius santykius. Specialistai Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis" paaiškino, ką slepia žmonių simpatijos, ir kaip siekti sau patinkančio žmogaus. 

Vyrų ir moterų gyvenimuose vis dar atsispindi daugybė stereotipų, kurie gali sutrukdyti sukurti darnius santykius. Specialistai Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis" paaiškino, ką slepia žmonių simpatijos, ir kaip siekti sau patinkančio žmogaus. 

REKLAMA

Psichologė Ramunė Murauskienė laidoje pabrėžė – nėra vieno recepto, kaip paversti santykius sėkmingus. Bet jos akimis, vyras yra „laisvas radikalas“, kuris gali išmokti, kad moters turėjimas yra savaime suprantamas dalykas, jei pernelyg daug dėmesio jam skirs moteris.

„Mes [moterys] buriamės, jungiamės, telkiamės, o vyrai yra pakankamai laisvi, todėl nereikia vyro užgrobti. Jei jis jaučia: „koks aš čia reikalingas“, tai tada mes glostom jo puikybę, o ne sveiką meilę sau“, – Žinių radijui paaiškino lyčių ryškėjančius skirtumus.

Moterų nusiteikimą niekada nerašyti pirmoms specialistė laidoje įvardijo kaip nenorą prisiimti atsakomybės. 

„Aš noriu vyro, bet kad jį man kas nors atneštų, pageidautina, jau supakuotą, švarų, išmaudytą, sušukuotą“, – apie moterų nenorą rašyti pirmoms juokavo psichologė.

REKLAMA
REKLAMA

Laidoje R. Murauskienė užsiminė, kad vyrai, norėdami patikrinti, ar moteris tvarkinga, kartais pasikviečia į namus ir sąmoningai palieka purviną puodelį ar šakutę, kad pamatytų, ką moteris darys. Šį būda ji pavadino primityviu.

REKLAMA

„O tai sakau, jūs namų tvarkytojos ieškote, nes būtų pigiau pagal skelbimą, kur kvalifikaciją firmos tikrai garantuoja, ar jūs vis dėlto norit sau kažkokios moters“, – į tokius klientų bandymus ieškoti tinkamos moters laidoje „Atviras pokalbis“ atsakė pašnekovė.   

Kaip prieiti prie patinkančio nepažįstamojo? 

„Jeigu esame ant ribos ir svarstome, ar prieiti prie moters, ar ne, tikėtina, kad smegenys jau yra padariusios sprendimą neiti prie jos, mes tiktai svarstom sąmoningajame lygmenyje“, – Žinių radijo laidoje paaiškino psichoterapeutas. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pripažino, jog smegenys, kai vyksta svarstymas, ar prieiti, ar ne, supranta, kad žmogus jau patinka. Ar žmogus prieis prie patinkančiojo, pasak specialisto, priklauso nuo drąsos ir atstūmimo baimės.

Psichologė vyrams ir moterims pataria prieiti patiems, rodyti iniciatyvą bendraujant bei keisti savo mentalitetą, kad visgi „nepasirodysi trenktas, jeigu nerūpestingai pakalbinsi“. Baruose, parkuose vedžiojant šunį, parduotuvėje būnant vieniems, pradėti nuo paprastų pokalbių, pasisveikinti ir paklausti: „Ar dažnai čia lankotės? Ką čia veikiate?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Patikėkit, tai visą laiką yra kitiems žmonėms faina, nes jie taip pat su savo vienišumu“, – ragino nebijoti pakalbinti kitų žmonių ji.

Vis dėlto ji nemano, kad naktiniai klubai yra geriausia vieta ieškoti partnerio, nors ten ir vyksta „didžiausios medžioklės“. Remdamasi moksliniu tyrimu ji siūlė partnerio verčiau ieškoti knygynuose, bibliotekose, renginiuose, seminaruose ir teatruose. 

REKLAMA

Kokios santykių didžiausios klaidos?

Daugiausiai žmonių į psichologę R. Murauskienę kreipiasi ne dėl to, kad negali susirasti partnerio. Paprastai, pasak jos, žmonės kreipiasi, nes dėl didelio noro turėti partnerį susiranda sau netinkamą. Pasak V. Arvasevičiaus, paliesti skaudžių patirčių žmonės „apanka pavojaus ženklams“ ir lieka įskaudinti santykių. 

„Žmonėms, kurie ieško tinkamo partnerio, aš pasakyčiau, kad nerasite tinkamo partnerio, jo nėra“, – pabrėždamas, jog tinkami vienas kitam žmonės gali pasidaryti aukojantis ir prisitaikant, Žinių radijuje aiškino kognityvinės elgesio terapijos konsultantas Vaidas Arvasevičius.

REKLAMA

R. Murauskienės Žinių radijo laidoje paminėjo, kad žmonėms dažnai išsivysto priklausomybė nuo partnerio dėl to, kad žmonės nesijaučia galintys būti vieni. R. Murauskienei klientės dažnai pasakoja apie tai, kaip santykiuose blogai, bet negali išsiskirti, nes reikia, kad kažkas būtų šalia. 

„Poros, harmoningos ir subalansuotos, yra tos, kurios sako: „Aš noriu su tavimi gyventi, bet galiu ir be tavęs“, – užsiminęs, jog yra pasakęs tai savo žmonai, bet daugiau nekartojęs, juokdamasis paantrino psichologei kognityvinės elgesio terapijos konsultantas.

Visą pokalbį su psichologe ir saviugdos knygų autore Ramune Murauskiene ir lektoriumi bei kognityvinės elgesio terapijos konsultantu Vaidu Arvasevičiumi „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ klausykite čia:

ieškau meilužės, bet nenorėčiau, kad būtu kaulėta feministė su dažytais plaukai, piersingu ir išpaišyta nakolkėm, ir storos kiaulės nepageidauju. dar gerai būtu, kad be žalingų ypročių ir ne isterike, prisižiūrinti
Geriau tokių ble...vų nerašynėkit! Ir taip žmonės vargsta nuo pyderų vadovavimų.
šiuolaikiška bei nepriklausoma moteris gyvena su katuku
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų