Šios veislės šunys atsirado eksperimento metu, kada buvo nuspręsta sukryžminti karpatų vilką su vokiečių aviganiu.
„Buvo tikėtasi pagerinti darbinio vokiečių aviganio savybes – uoslę, regą. Padaryti jį atsparesnį gamtos sąlygoms. Taip pat padaryti jį savarankiškesnį, kad tam tikrus sprendimus galėtų priimti pats ir nebūtų tiek prisirišęs prie šeimininko“, – pasakojo veislyno „Gintaro akys“ savininkė Aistė Matiukaitė.
Čekoslovakų vilkšuniai yra sudėtingi šunys, nes šios veislės šunys yra linkę patys nuspręsti, kaip reaguoti į situacijas ir klausyti šeimininko ar ne. Tačiau šios veislės šunys draugiški savo šeimai.
„Savo šeimai šie šunys turėtų būti labai draugiški, ištikimi, lojalūs ir mylėti savo žmones, todėl jie ir su vaikais namuose sutaria tikrai gerai.
Dėl svetimų žmonių jie gali būti įtarūs ir kartais, jei gavę silpnesnę socializaciją, jie gali būti agresyvūs, loti ir pulti svetimus žmones. Tai į tai reikėtų atkreipti dėmesį“, – sakė A. Matiukaitė.
Jei čekoslovakų vilkšunius socializuosite jauname amžiuje, jie bus linkę sutarti ir su kitais gyvūnais.
„Jei socializacijos nėra, tai jis suaugęs tikrai nesutars su kitais šunimis. Labai retas atvejis, kad būna draugiškas svetimiems šunimis. Reikėtų turėti omeny, kad jei turite čekoslovakų vilkšunį, tikėtina, kad po paauglystės jis su kitais šunimis nesutars“, – teigė veislyno savininkė.
Šios veislės šunys yra linkę į kontaktą su žmogumi, jiems svarbu gauti daug kokybiško laiko su savo šeimininku.
„Jie labai sunkiai perneša vienatvę, todėl galite susidurti su problema, kaip palikti tą šunį namie, nes jis gali tapti destruktyvus.
Lygiai taip pat jie reikalauja fizinės bei protinės veiklos. Tai tik pavedžioti jį už pavadėlio mieste 5 km nebus gana, reikės užsiimti įvairia veikla“, – sakė A. Matiukaitė.
Veislyno savininkė taip pat atskleidė ir kodėl nereikėtų rinktis šios veislės.
„Jei jūs negalite skirti 1–3 valandų per dieną kokybiško laiko šuniui, tai jis tikrai ne jums. Jis gali turėti ir labai didelį išsiskyrimo nerimą, tai reikia įsivertinti, ar jūs sugebėsite šunį paruošti pasilikti vieną.
Jie kartais turi ir baimės agresiją ar tiesiog agresiją, todėl reikia įsivertinti, ar galėsite gyventi su šunimi, kuris nėra draugiškas gyvūnams ar svetimiems žmonėms“, – pasakojo A. Matiukaitė.
Šis šuo tinka tiems, kurie mėgsta būti gamtoje ir domėtis apie šunų mąstymą.
Apie šios veislės priežiūrą ir sveikatą žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Gyvūnų manija“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 9:00 per TV6 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV6 laidą „Gyvūnų manija“.