Neapsikentę nuolatinių skundų dėl netvarkos ir vis didėjančių nuostolių, kurių patiria miesto biudžetas, socialiai remtiniems kauniečiams išnuomotame name, Partizanų g. Nr. 5, savivaldybės vadovai nusprendė imtis griežtų priemonių.
Visų pirma bendrabučio hole bus įrengtas suktukas, kuriuo tikimasi pristabdyti nepageidaujamų čia asmenų vizitus, kad mažiau būtų girtaujama, keliama triukšmo, nemėtoma per langus šiukšlių ir kad nebūtų laužoma savivaldybės nuosavybė - būstų įranga, inventorius.
Mero pavaduotojas Algimantas Kurlavičius įpareigojo savivaldybės administracijos Gyvenamojo fondo administravimo skyriaus vadovus išsiaiškinti, ar yra galimybė, kad Ekskomisarų biuro darbuotojas šiame bendrabutyje budėtų visą parą. Dabar šio biuro atstovas budi nuo 18 iki 7 val. O bendrabučio gyventojai ar jų svečiai incidentų čia sukelia bet kuriuo paros metu.
Kaip teigia savivaldybės tarybos sekretoriato vyriausioji specialistė Danutė Marcinkevičienė, artimiausiu metu bendrabutyje bus sutvarkytos sugadintos būsimo apsaugos punkto durys, pastatytas suktukas, tada bus įvesta leidimų sistema. Gyventojai turės leidimus, į kuriuos bus įklijuojama asmens nuotrauka. Leidimai bus išduoti visiems suaugusiems namo gyventojams ir vaikams nuo 14 metų.
Tikimasi, kad šitaip pavyks ir geriau išsiaiškinti, kas iš tikrųjų gyvena butuose, kuriuos įrengdama savivaldybė išleido ne vieną milijoną litų (namas buvo iš pagrindų renovuotas, apšiltintas, apdailintas). Mat kai kuriuos būstus tie socialiai remtini kauniečiai, kuriems priklausė juos gauti nemokamai, pernuomojo ar "paskolino pagyventi" asocialiems asmenims.
Be to, savivaldybė nurodė, kad konkursą rūpintis namu laimėjusi Būsto administravimo agentūra periodiškai tikrintų padėtį bendrabutyje, o už sugadintą inventorių išreikalautų nuostolių atlyginimo iš apsaugos darbuotojų.
Tvarka bendrabutyje griežtinama remiantis dar 2006 m. miesto tarybos priimtu sprendimu "Dėl Kauno m. savivaldybės bendrabučių Lampėdžių 10 ir Partizanų 5 vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo".
Savivaldybės vadovų nuomone, jeigu padėtis nepagerės po visų šių priemonių, tuomet iš bendrabučio teks nesuteikiant kito gyvenamojo ploto iškeldinti gyventojus, kurie nuolat pažeidžia taisykles ir kuriems apsaugos darbuotojai bus surašę tvarkos pažeidimo protokolus.
Iki šiol bendrabučių apsaugai, kurios nereikėtų, jei gyventojai elgtųsi žmoniškai, gavę visų mokesčių mokėtojų pinigais jiems parūpintą būstą, iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto jau išleistas ne vienas šimtas tūkstančių litų.