Vokietijos susijungimas 1990 metais ekonominiu požiūriu buvo visiška nesėkmė, tvirtina pirmaujančio šalies ekonominių tyrimų instituto "Ifo" vadovas Hansas Werneris Sinnas (Hansas Verneris Zinas).
1990 metais sugriovus Vakarų ir Rytų Vokietiją skyrusią Berlyno sieną, ekonominė situacija buvusiuose komunistiniuose rytuose buvo "prastesnė ir sunkesnė, nei galėjo prognozuoti ir įsivaizduoti didžiausi pesimistai", teigė H.W.Sinnas interviu regioninei Rytų Vokietijos televizijos stočiai MDR.
"Ifo" prezidentas pabrėžė, jog darbo užmokestis Rytų Vokietijoje turi būti sumažintas, kad regionas išliktų konkurencingas santykiuose su Rytų Europos šalimis.
"Vidutinės trukmės laikotarpiu darbo užmokestis Rytų Vokietijoje turi smukti iki lygio, kuris atitiktų darbo užmokesčio Lenkijoje ir Vakarų Vokietijoje vidurkį", - teigė jis.
Nepaisant milžiniškų pinigų sumų perkėlimo iš Vokietijos vakarų į rytus per pastaruosius 13 metų, ekonominė atskirtis tarp dviejų Vokietijos dalių nesumažėjo, ir nedarbo lygis rytuose vis dar yra daugiau kaip dvigubai didesnis nei vakarinėje šalies dalyje.
AFP-BNS