CNN verslo rubrikos redaktorius Kevinas Voigtas savo straipsnyje padarė prielaidą, kad stipriausia pasaulio ekonomikos varomoji jėga yra ne Kinija ar Indija, o moterys.
Tokią nuomonę jis pagrindė Pasaulio banko skaičiavimais, kad iki 2014-ųjų metinis moterų uždarbis bus dvigubai didesnis, nei prognozuojamas 2014 metų Kinijos ir Indijos bendrasis vidaus produktas kartu sudėjus.
Didėjanti moterų perkamoji galia kompanijoms parodo kryptį, kuria galima plėsti verslą. Tačiau Bostono (JAV) konsultantų grupės („Boston Consulting Group“, BCG) tyrimo išvados rodo, kad moterys jaučiasi per mažai aptarnaujamos, o dažnai – ir visai ignoruojamos.
„Kompanijos į moteris pirkėjas žiūri taip: paima vyrams skirtą produktą ir nudažo jį rožine spalva“, – CNN sakė BCG partneris ir tyrimo išvadomis paremtos knygos „Moterys nori daugiau“ bendraautoris Michaelis Silversteinas.
Jis mano, kad moterų ir vyrų nedarbo rodikliai ima keistis. Naujausiais darbo statistikos duomenimis, pirmą kartą JAV fiksuotas bedarbių moterų ir vyrų skaičius buvo praktiškai toks pat. Prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos dirbančių amerikiečių dailiosios lyties atstovių bus daugiau nei dirbančių vyrų. „Moterys pradeda uždirbti tiek pat ir net daugiau nei stipriosios lyties atstovai“, – tikino ir Kinijos rinkos tyrimų grupės vykdomasis direktorius Shaunas Reinas.
Kas labiau pasveria riziką
Jordanijos karalienė Rania taip pat laikosi nuomonės, kad pasaulio ekonomiką iš nuosmukio ištrauks moterys, rašo Italijos naujienų portalas lifeinitaly.com.
„Moterys suteiks pasaulio ekonomikai stipriausią impulsą per visą žmonijos istoriją, – karalienę cituoja lifeinitaly.com. – Kai investuoja savo pinigus, jos tai daro atsižvelgdamos į ateities perspektyvas ir taupydamos.“
Ranios įsitikinimu, dailiosios lyties atstovės per ateinančius penkerius metus bus atsakingos už maždaug 5,3 mlrd. JAV dolerių naujų pajamų.
ABC naujienų tarnybos korespondentė Claire Shipman ir BBC politikos ir socialinių reikalų apžvalgininkė Katty Kay taip pat sutiko, kad moterys gali išgelbėti pasaulio ekonomiką. Jų teigimu, yra daugybė tyrimų, kurių išvados rodo, jog kuo daugiau vyresnių dailiosios lyties atstovių dirba kompanijoje, tuo daugiau įmonė uždirba. „Moterys yra atsargesnės ir viską apskaičiuojančios, o vyrai labiau rizikuoja ir varžosi tarpusavyje“, – aiškino žurnalistės.
TIK FAKTAI
Pasaulio banko skaičiavimais, iki 2014-ųjų moterų uždarbis sieks 18 trlj. JAV dolerių – 5 trlj. dolerių daugiau nei dabar.
Amerikoje moterys dabar gauna 77 centus, palyginti su kiekvienu doleriu, kurį uždirba vyrai.
Jordanijos karalienė Rania įsitikinusi, kad dailiosios lyties atstovės pinigus investuoja atsakingiau. AFP/Scanpix