• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekologiškais produktais prekiaujančios įmonės – tai paprastai ekonomikos sunkmečiu veiklą pradėjęs verslas, kuriam dažniausiai vadovauja moterys. Dauguma „žaliaisiais“ produktais prekiaujančių įmonių dirba nuostolingai, tačiau pasižymi laiku vykdomais finansiniais įsipareigojimais, atskleidžia kreditų biuro „Creditinfo“ atlikta analizė.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai ekologišką produkciją parduodančių įmonių įsteigta 2008-2011 metais –  kasmet vidutiniškai po 15.  Šiemet įsteigtas įmones galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.

REKLAMA

„Šių įmonių steigimo bumą sunkmečiu dalinai galima paaiškinti tuo, kad investuotojai krizės laikotarpiu ieškojo naujų verslo nišų. Daugiausiai ekologiškų prekių prekybininkų veiklą pradėjo būtent 2010 m., t.y. laikotarpiu, kai verslas kapanojosi po milžiniško 2009 m. ekonomikos nuosmukio. Tuometinį sambrūzdį šiame versle lėmė ir tai, kad dalis dirbančiųjų nebuvo tikri dėl savo darbo, o vaikus auginančios mamos nežinojo, ar galės grįžti į darbo rinką, taigi dalis jų stojo už „eko“ įmonių vairo“, - teigė Alina Buemann, kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelio ekologišką produkciją siūlančių įmonių apyvarta 2011 m. buvo mažesnė nei 1 mln. Lt, o darbuotojų skaičius neviršijo 7. Du trečdaliai šių prekybininkų praėjusias metais patyrė nuostolių.  Beje, visoje mažmeninėje prekyboje nuostolingai dirbusių įmonių dalis nesiekė ir 40 proc.

„Vis dėlto, tik maža „eko“  įmonių dalis pasižymi mokumo problemomis ar susiduria su bankrotais. Jei kitose verslo šakose kas antra įmonė turi sunkumų vykdyti savo kreditorinius įsipareigojimus, tai tarp ekologiškų produktų pardavėjų atsiskaityti vėluoja tik kas septintas. Įdomu tai, kad šiemet bankrotų atvejų tarp mažmenininkų žymiai padaugėjo, ekologiškų prekių prekybininkai prieš šią bankrotų bangą atsilaikė“, - komentavo  A. Buemann.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Remiantis „Creditinfo“ analize, didžioji dalis šios šakos įmonių yra įregistravusios veiklą Vilniaus ir Kauno apskrityse, daugumai jų vadovauja moterys: t.y. moterys eina įmonių direktorių arba valdybos narių pareigas.

„Įsikūrusios prieškriziniu arba kriziniu laikotarpiu, dar labai jaunos ir smulkios įmonės, veikiančios nuostolingai, tačiau mokumo problemos ar bankrotai šioms įmonėms nebūdingi.  Tai tik patvirtina statistiškai patikrintą ir empiriškai vis dažniau pripažįstamą tiesą, kad moterys valdo įmones atsakingiau, o tokios įmonės pasižymi mažesne mokumo rizika“, - apibendrino A. Buemann.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų