Diplomatinė misija Ankaroje vykdoma po to, kai EK paskelbė „oro tilto“ operacijos pradžią, kurios tikslas – per Turkiją į Siriją nugabenti pradinį 50 tonų medicininių reikmių paramos paketą.
EK pranešime skelbė, jog pagalba iš Europos Sąjungos (ES) sandėlių Dubajuje bus nuskraidinta į Adaną pietinėje Turkijos dalyje, o tada paskirstytas Sirijoje. Pridurta, jog operacija turėtų prasidėti artimiausiomis dienomis.
Jungtinių Tautų (JT) humanitarinė agentūra OCHA teigia, jog virš milijono žmonių, daugiausia moterys ir vaikai, buvo vėl išstumti iš namų po to, kai B. al Assado režimą nuvertė sukilėlių jėgos, kurias rėmė Ankara.
Turkija šeštadienį vėl atidarė ambasadą Damaske ir pasižadėjo bendradarbiauti su naująja pereinamojo laikotarpio administracija.
Šalis, turinti ilgą pasienio su Sirija ruožą, tapo daugiau kaip trijų milijonų sirų pabėgėlių namais nuo pat pilietinio karo pradžios 2011-aisiais.
Jų buvimas Turkijoje kėlė vis didesnį nepasitenkinimą ir tapo politiniu galvos skausmu, kuris pakenkė R. T. Erdoganui pernai vykusiuose prezidento rinkimuose.
Pagal 2016-aisiais įtvirtintą susitarimą su ES, Turkija sutiko priimti Sirijos pabėgėlius mainais į finansinę pagalbą ir kitas paskatas.
Tačiau Turkijos prezidentas dažnai grasino Briuseliui vėl sudarysiantis sąlygas migrantams plūsti į Europą, jei jo šaliai nebus suteikiama papildoma parama.
Vizito Ankaroje 2021-aisiais metu surengtose derybose su R. T. Erdoganu U. von der Leyen neturėjo kur atsisėsti. Tai tapo žinoma kaip „sofagate“ skandalas.
Būdama pirmąja moterimi EK pirmininko poste, ji kaltino seksizmą, sakydama: „Taip atsitiko todėl, kad esu moteris.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!