Naujienų portalui tv3.lt E. Straleckaitė pasakojo, kad šis treniruočių metodas jos gyvenime atsirado karantino laikotarpiu. Šokio paslapčių pas ją besimokančios moterys pandemijos metu negalėjo šokti, tačiau vis tiek troško judėti. Kaip pasakojo Eglė, šio tikslo vedina ji pradėjo vesti mankštas, o sulaukusi teigiamų atsiliepimų nusprendė pasidomėti pilateso treniruotėmis.
„Internete pradėjau ieškoti įdomių mankštų ir atradau buvusią profesionalią šokėją, kuri pasuko pilateso link. Pradėjau atlikinėti jos vedamas mankštas, man patiko, kaip ji tai darė. Ėmiau galvoti, jog reikėtų pasigilinti, kad galėčiau tai įtraukti į savo užsiėmimus. Pilatesas yra giliųjų ir visų pagrindinių raumenų mankšta su kvėpavimo pratimais. Jei visi žmonės tuo užsiimtų, taptų kur kas sveikesni, turėtų mažiau problemų su stuburo ar kaklo skausmais, kvėpavimu. Pilatesas visa tai gydo“, – tikino E. Straleckaitė.
Eglės teigimu, pilateso trenerių kursai nebuvo lengvi, o ir užbaigti juos užtruko gana ilgai. Be to, dėl didelio moters užimtumo, praktinius užsiėmimus vis tekdavo nukelti.
„Iš pradžių šiek tiek pergyvenau, nes kuo labiau giliniesi į tam tikrą sritį, tuo mažiau viskas pasidaro aišku, atsiranda neužtikrintumas, kyla daug klausimų. Visgi šeima mane drąsino, o mokinės sako, kad jaučiasi puikiai po mano vedamų treniruočių. Kai nueinu pas dėstytojus, kurie turi dvidešimties metų patirtį, norisi kuo greičiau įsisavinti visą informaciją, bet tam reikia laiko.
Man ši veikla labai patinka, manau, kad viskas gaunasi gana organiškai. Nuo vaikystės, kai profesionaliai šokau, turėjau trenažus, choreografijos, baleto, gimnastikos treniruotes – visa informacija, technikos galiausiai turi panašumų, o mano kūnas išlavintas gebėti prisitaikyti ir atlikti sudėtingus pratimus. Tikiu, kad ateityje dar labiau patobulėsiu ir savo studijoje visus lankytojus lepinsiu puikia pilateso mankšta“ – kalbėjo E. Straleckaitė.
Eglė pasakojo, kad jos vedamose mankštose apsilanko ir mama, o ateityje moteris tikisi paskatinti tuo užsiimti ir šeimos vyrus: „Mes esame šiek tiek kitų šakų sportininkai – tėtis yra boksininkas, vyras – krepšininkas, o brolis – futbolininkas. Vyrams truputį ilgiau prireikia suprasti, kad fizinės mankštos ant sportinio kilimėlio irgi yra vyriška. Yra netgi pasakymas, kad jeigu darant pratimus jauti, jog per lengva, vadinasi, tai – ne pilatesas. Teisingai atlikti šiuos pratimus iš tikrųjų yra sudėtinga. Manau, kad Lietuvoje mes turime daugiau moteriškos lyties atstovių, mylinčių šį užsiėmimą. Mano šeimoje yra panašiai, bet tikiuosi, kad kada nors perlaušiu ir vyrus.“
E. Straleckaitė sakė labai mėgstanti eiti į užsiėmimus, klausytis dėstytojų, išbandyti vis kažką naujo, todėl ji neatmeta galimybės ateityje dar labiau gilinti savo žinias. Visgi paklausta apie ateities planus moteris sako save pristabdanti, kad galėtų tinkamai suvirškinti ką tik įgytas žinias.
„Aš esu tos kartos žmogus, kai buvo sakoma, jog svarbiausia yra kuo greičiau baigti universitetą. Nebuvo akcentuojama, jog reikėtų gilintis į tai, ką duoda aukštasis mokslas. O juk duoda labai daug, todėl studijuojantiems žmonėms linkėčiau labiau susikoncentruoti į gaunamas žinias, nepraleisti paskaitų. Aš vis galvoju sugrįžti prie mokslų, bet dar pristabdau save, noriu suvirškinti žinias. Be to, viskam reikia laiko, o jo kartais pritrūksta“, – teigė E. Straleckaitė.
Tik tuo ir garsi. Bet viskas praeity jau