Mažiausiai 150 žmonių galėjo žūti per neramumus, drebinančius Egiptą jau šešta diena, praneša AFP, remdamasi teisėsaugos institucijų šaltiniais ir šalies medicinos įstaigų atstovais.
(papildyta 21.40) Protestuotojai nesiskirsto, reikalaujama pradėti derybas. Opozicija, skirtingai negu kai kuriose kitose šalyse, nepabūgusi ašarinių dujų, guminių kulkų bei snaiperių, toliau siekia reformuoti šalį.
(papildyta 17.20) Kelyje šalia Kairo kalėjimo, iš kur sekmadienį pabėgo tūkstančiai kalinių, guli dešimtys žuvusiųjų kūnų, praneša AFP, remdamasi Egipto teisėsaugos struktūrų šaltiniu.
Tarp kalinių, sugebėjusių ištrūkti į laisvę, buvo 34 opozicinio islamistų judėjimo „Broliai musulmonai“ nariai, tarp jų organizacijos lyderiai, sulaikyti tik prasidėjus masiniams protestams gatvėse. Judėjimo atstovas agentūrai „Reuters“ sakė, esą nuteistiesiems pabėgti padėjo jų giminaičiai, šturmavę kalėjimą.
Iš kalėjimo taip pat ištrūko aštuoni radikaliojo Palestinos judėjimo „Hamas“ nariai. Dviem iš jų jau pavyko nusigauti iki Gazos ruožo: jie perėjo sieną vienu iš požeminių tunelių, kuriais naudojasi kontrabandininkai. Kiti šeši palestiniečiai taip pat keliauja Gazos ruožo link.
Naujausiais vertinimais, skelbia agentūra DPA, žuvusiųjų per antivyriausybines akcijas Egipte skaičius išaugo iki 150 žmonių.
(papildyta 14.35) Mažiausiai 150 žmonių žuvo per neramumus, drebinančius Egiptą jau šešta diena, dar 4 tūkst. žmonių sužeisti, sekmadienį pranešė televizija „Al Jazeera“, remdamasi Egipto ligoninių darbuotojais.
Šeštadienio vakare Kairo gydytojai kreipėsi su prašymu į šalies piliečius duoti kraujo sužeistiesiems padėti, jie šimtais vežami į Egipto sostinės gydymo įstaigas.
Azerbaidžano ambasados Egipte darbuotojas žuvo per masinius neramumus šioje šalyje. Apie tai pranešė Azerbaidžano užsienio reikalų ministerijos atstovas Elhanas Poluhovas.
(papildyta 13.40) Kariuomenė nesikiša, o kai kurie kariai netgi palaiko protestuotojus.
(papildyta 12.09) Kelios valstybės nusprendė evakuoti savo piliečius iš Egipto, kur jau šešta diena tęsiasi masinės antivyriausybinės demonstracijos, praneša AP.
Papildomus skrydžius, skirtus išvežti iš Egipto savo piliečius, tarp jų ir diplomatų šeimų narius, surengė Saudo Arabija, Libanas, JAE ir Jordanija. Azerbaidžano užsienio reikalų ministerija paskelbė apie ketinimą artimiausiu metu nusiųsti į Egiptą lėktuvą tėvynainiams evakuoti. Serbija ketina specialiu skrydžiu išgabenti savo piliečius iš Egipto pirmadienį, sausio 31 dieną.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį patarė šalies gyventojams susilaikyti nuo kelionių į didžiausius Egipto miestus, įskaitant Kairą, Aleksandriją ir Luksorą. Kurortinei zonai perspėjimas kol kas netaikomas. Lietuvos užsienio reikalų ministerija sausio 29 d. taip pat patarė laikinai susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Kairą, Suecą, Aleksandriją ir kitus didesniuosius Egipto miestus.
Vien šeštadienį, sausio 29 d., per susidūrimus tarp policijos ir antivyriausybinių akcijų dalyvių žuvo 33 žmonės, iš jų 22 stambiame Beni Sueifo uoste. Beni Sueife, kaip skelbia AFP, demonstrantai mėgino padegti vietos policijos nuovadą.
Dar mažiausiai trys žmonės žuvo sausio 29 d. Kaire, kur protesto akcijos vyko ir įvedus komendanto valandą.
Naktį į sausio 30 d. demonstrantai padegė Egipto mokesčių valdybos pastatą, įsikūrusį Kairo centre. Televizija „Arabic TV“ pranešė apie snaiperį ant Vidaus reikalų ministerijos pastato stogo Kaire, atidengusį ugnį į demonstrantus. Kiti šaltiniai šios informacijos nepatvirtino.
Kairo tarptautiniame oro uoste naktį į sekmadienį vis dar buvo įstrigę keli tūkstančiai keleivių, norinčių išvykti iš Egipto, kurių skrydžiai buvo atšaukti arba perkelti dėl komendanto valandos.
Protestai Egipte prasidėjo sausio 24 dieną. Šalies žmonės reikalauja prezidento atsistatydinimo, tai padaryti jis atsisako. Šeštadienį buvo paleista Egipto vyriausybė.
Šeštadienį Egipto prezidentas H. Mubarakas šalies viceprezidentu paskyrė žvalgybos vadovą Omarą Suleimaną praneša „Al Jazeera“. O. Suleimanas tapo pirmuoju Egipto viceprezidentu per beveik 30 metų: šis postas buvo laisvas nuo 1981 metų, kai H.Mubarakas pradėjo vadovauti valstybei. Žvalgybos vadovas jau davė priesaiką ir pradėjo eiti naująsias pareigas.
Kaire toliau vyksta gatvių mūšiai
Pasaulio valstybių vadovai ragina atkurti taiką ir stabilumą
Policija šaudė į demonstrantus