Beduinai dažnai vadinami atsiskyrėliais, tačiau savo gyvenimo būdo nekeistų nė už ką gyvenime. Jie nuo gimimo auga amžinoje sausroje ir saulės kaitroje, tačiau dėl to jokių problemų jiems nekyla.
Apie 40–45 km Nuo Egipte esančio Hurgados kurorto dykumoje įsikūręs vienas iš beduinų miestelių. Jame šiuo metu gyvena vos 75 žmonės, kuriems vadovauja vyriausiasis beduinas. Pastarasis, tiesa, įsikūręs ne kartu su likimo draugais, o Hurgadoje.
Ir moka vietos gyventojams po 150 Egipto svarų per mėnesį (55,5 Lt.), t.y. pinigų sumą, už kurią galima nusipirkti daugiausia 4 pakelius cigarečių (turistams pritaikytomis kainomis). Tačiau beduinai užsidirba iš turistų, kuriems pakanka pačių paprasčiausių pramogų. Mat vien pats įspūdis jau būna vertas daugiau nei būtų galima aprašyti žodžiais.
Pavyzdžiui, trumpas pasijodinėjimas kupranugariu. Nors beduinai atskirai pinigų neprašo, įprasta bent vieną kitą svarą atseikėti už šiltą priėmimą ir paslaugumą. O tokių turistų grupių per dieną būna toli gražu ne viena ir ne dvi.
Maža to, jie turi savo krautuvėlę, kurioje pardavinėja įvairiausių „gėrybių“. Skirtingų rūšių arbatžolių, kurios turi padėti sutvarkyti atitinkamą negalavimą. Taip pat jie gamina tepalus nuo įvairių ligų. Parduotuvėje pakuotė arbatos kainuoja apie 30 vietos poundų (11 litų).
Į ekskursiją turistų grupę atlydėjęs gidas pasakojo, kad rusai ypač mėgsta pirkti tokius stebuklingus „riešutukus“, kurie esą gerina lytinę potenciją. Suprantama, sako, kad perka draugams, bet iš tikrųjų, anot gido, greičiausia įsigyja sau. Juolab kad nedidelis pastarųjų maišelis kainuoja 40 svarų (beveik 15 litų).
Anot gido, vietiniai šiuos „riešutukus“ vartoja dažnai: „Supraskite, pagal įstatymus jie gali turėti keturias žmonas...“ O šių žmonių gyvenimo trukmė įspūdinga. Moterys vidutiniškai gyvena apie 90 metų, o vyrai -–85 metus. Tokios sveikatos turėtų pavydėti daugumos pasaulio šalių gyventojai.