• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasigirdus muzikos ritmui, skraiste apsigobusi mergina pradėjo linguoti galva ir iškėlė rankas, ragindama klausytojus ploti, ir ėmė žerti repo greitakalbe dainos žodžius apie didžiausius socialinius iššūkius, kuriuos patiria moterys arabų pasaulyje.

Pasigirdus muzikos ritmui, skraiste apsigobusi mergina pradėjo linguoti galva ir iškėlė rankas, ragindama klausytojus ploti, ir ėmė žerti repo greitakalbe dainos žodžius apie didžiausius socialinius iššūkius, kuriuos patiria moterys arabų pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atvykusi į itin populiarią televizijos laidą „Arabų talentas“ („Arabs Got Talent“), 18-metė Myam Mahmoud dainavo apie seksualinį priekabiavimą, moterų laikymą antrarūšėmis būtybėmis ir jaunoms religingoms merginoms visuomenės primetamas elgesio normas.

REKLAMA

Egiptietė paauglė nelaimėjo šio talentų konkurso, iškritusi per pusfinalį, tačiau jai pavyko atkreipti dėmesį į itin opias problemas.

„Norėjau pasakyti merginoms Egipte ir visur kitur, kad jos nėra vienos – mes visos patiriame tų pačių problemų, tačiau negalime toliau tylėti; privalom pasisakyti“, – M.Mahmoud sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“.

REKLAMA
REKLAMA

Egipte, kur pastaruosius trejus metus žiniasklaidos dėmesio centre buvo politika, socialinių problemų sprendimu mažai domimasi. Dėl to M.Mahmoud, vakariniame Kairo priemiestyje įsikūrusio Spalio 6-osios universiteto politologijos ir ekonomikos studijų pirmakursė, nusprendė prabilti apie moterų teises, pasitelkdama repo muziką.

„Visi kalba apie politiką, bet niekas nesiima temų, kurios man labiausiai rūpi“, – aiškino M.Mahmoud.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji aiškino, kad įkvėpimo dainoms semiasi iš aplinkinės bendruomenės. Reperė pridūrė, kad kai kada kitos merginos pasipasakoja jai apie savo problemas ir prašo apie jas prabilti savo dainose.

„Daugelis merginų nori kalbėti apie tai, apie ką aš repuoju, tačiau negali to padaryti dėl daugelio priežasčių, – sakė dainininkė. – Aš kalbu už jas.“

REKLAMA

Viena iš opiausių problemų moterims Egipte – seksualinis priekabiavimas. Balandį paskelbtoje Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje sakoma, kad ši rykštė įgijo „precedento neturintį mastą“ – 99,3 proc. moterų šalyje sako patyrusios vienokį ar kitokį priekabiavimą.

„Egipte nėra nė vienos moters, prie kurios nebūtų buvę priekabiaujama – kad ir kokia būtų jos išvaizda, – aiškino M.Mahmoud. – Egipte mergaitės nuo pat gimimo patiria didžiulį spaudimą.“

REKLAMA

Pasak dainininkės, šią problemą iš dalies lemia moterų baimė pasisakyti prieš skriaudėjus.

„Norėčiau, kad netylėtume apie mūsų problemas, – sakė ji. – Turime išsikovoti savo teises – jų niekas nepasiūlys tiesiog šiaip.“

Savo dainose M.Mahmoud tas problemas įvardija tiesiogiai.

„Kai kurios iš mūsų mano, kad problemas galima išspręsti dangstantis, ir jeigu mergina yra pasislėpusi, jos nepuldinės, – sakoma vienoje iš jos dainų. – Mano kūnas priklauso tik man.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iniciatyvų spręsti šias problemas Egipte pagausėjo pastaraisiais metais, savanorių grupės ėmėsi rūpintis moterų apsauga per protestus gatvėse. Kitai pusei šiuose debatuose atstovaujantys konservatyvūs dvasininkai kaltina moteris, tvirtindami, kad jos pačios provokuoja priekabiavimą ir lytinę prievartą, kai rodosi tarp vyrų.

Ši problema religingame konservatyviame Egipte bent iš dalies susijusi su daugelio vyrų įsivaizdavimu, koks turėtų būti moters vaidmuo visuomenėje. Tačiau M.Mahmoud, demonstruojanti pasitikėjimą savimi, metė iššūkį tradiciniam įvaizdžiui, pasirinkusi muzikos žanrą, kuris pastaraisiais metais tapo populiarus tarp jaunų egiptiečių.

REKLAMA

Mergina sakė po savo pasirodymo televizijoje gavusi daugybę skundų, jog savo elgesiu ir įvaizdžiu, kurį akcentuoja dainininkės dėvima šiaudinė skraistė, kenkia islamo reputacijai. Tačiau M.Mahmoud atmeta kritiką, sakydama, kad „religija niekada nebuvo pančiai – mes patys save suvaržome“.

„Skraistė man niekada nebuvo problema, nes ją pasirinkau aš pati, – sako dainininkė. – Jeigu ketinu į savo gyvenimą įsileisti kažką nauja, tai turi atitikti mano vertybines nuostatas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų