Egipto senovės ministerija pranešė apie šio įmantrų liežuvį turinčio skeleto atradimą kartu su 15 kitų griaučių liekanų ir relikvijų, rastų Taposiris Magna šventykloje vakarų Aleksandrijoje, antrame pagal dydį Egipto mieste. Stulbinančių radinių atkasinėjimas prasidėjo vėlyvuoju Senovės Egipto istorijos laikotarpiu, kai graikai ir romėnai valdė karalystę, maždaug prieš 2000 metų.
Kaip pažymi ministerija, auksinis liežuvio formos amuletas greičiausiai buvo dedamas į mirusiojo burną per specialų laidojimo ritualą, siekiant užtikrinti jo gebėjimą kalbėti pomirtiniame pasaulyje Ozirio, pomirtinio gyvenimo dievo, teisme. Tačiau panašu, kad tokia praktika yra labai reta ir yra labai mažai panašių atradimų iš Egipto.
Ne vienintelis amuletas
Auksinis liežuvis nebuvo vienintelis senovės egiptiečių triukas, užtikrinantis sklandžią kelionę į pomirtinį pasaulį. Komanda taip pat praneša, kad kasinėjimų metu atrastos paauksuotos dekoracijos, demonstruojančios Ozirio dieviškumą. Kitas skeletas rastas pasipuošęs ragais dekoruota karūna ir kobros gyvate ant kaktos, taip pat plačiu vėriniu su sakalo formos pakabuku, kuris yra labai svarbios dievybės Horo, reprezentuojančio dangų, simbolis.
Aleksandrijos senienų generalinis direktorius dr. Khaledas Abu Al-Hamdasas teigė, kad vienas įspūdingiausių atradimų buvo laidotuvių kaukė moteriai, kuri, pasak jo, buvo išskaptuota „labai tiksliai“, kad būtų pavaizduoti „savininkės bruožai“.
Be viso to, naujų kasinėjimų metu rasti keli artefaktai, kurie galėtų „pakeisti mūsų suvokimą“ apie Taposiris Magna šventyklą. Kai kurie teigė, kad ši didžioji šventykla, dar vadinama „didžiuoju Ozirio kapu“, yra paskutinė karalienės Kleopatros VII poilsio vieta, nors Kleopatros ir Anthony palaidojimo vieta išliko ilgamete paslaptimi.
Naujausio kasinėjimo metu atrasta daug monetų su Kleopatros VII vardu ir atvaizdu, o aplinkui esančios statulos taip pat įrodo, kad šventykla buvo pastatyta valdant karaliui Ptolemėjui IV, valdžiusiam Egiptą nuo 221 iki 204 m. prieš Kristų.
Pomirtiniu gyvenimu buvo labai rūpinamasi senovės Egipte ir per visą jo istoriją. Dar 2019 m. tyrinėtojai atskleidė, kad užrašytas tekstas, atrastas laidojimo šachtoje Vidurio Egipto nekropolyje Dayr al-Barsha, tikriausiai yra ankstyviausia žinoma knygos „Dviejų būdų knyga“ kopija, tarsi iliustruotas pomirtinio gyvenimo „gidas“.