60-ąjį Venecijos kino festivalį pradėjusi romantinė komedija "Dar kažkas" turi didelių galimybių tapti komerciškiausiu Woody Alleno filmu. Jo reklamuoti į iškilmingą atidarymo ceremoniją atvyko pats režisierius ir pagrindiniai aktoriai Jasonas Biggsas bei Christina Ricci.
Džiugus filmas
Kaip jau tapo įprasta, scenarijaus autorius ir režisierius Woody Allenas pats atlieka vieną iš trijų pagrindinių vaidmenų. Romantinėje komedijoje "Dar kažkas" ("Anything Else") Holivudo veteranas pasirodo kiek trumpiau nei kituose savo filmuose, tačiau jo herojus yra labai svarbus. Neurotiško charakterio vyriškis labai juokingais ir keistais metodais stengiasi įrodyti jaunam rašytojui, kad šis įsimylėjo netinkamą merginą ir niekad nebus su ja laimingas. Iš pradžių jaunuolis nenori per daug gilintis į daug kalbančio senuko, kuris visas pasaulio blogybes stengiasi suversti naciams ir holokaustui, bet vėliau pamato tikrą savo mylimosios veidą ir padaro atitinkamas išvadas.
Filmas paliko gerą įspūdį iš viso pasaulio suvažiavusiems žurnalistams, kurie beveik sausakimšai užpildė kino salę "Palagalileo" (ji šiek tiek primena Palangos vasaros estradą). Seanso metu publika smagiai juokėsi ir gyvai reagavo į komiškas situacijas. Būsimas romantinės komedijos "Dar kažkas" platintojas gali būti užtikrintas, kad filmas tikrai nenuvils šio režisieriaus ištikimiausių gerbėjų ir dar privilios naujų žiūrovų, kurie galbūt niekuomet nesidomėjo Woody Alleno kūryba. Filmo herojai tradiciškai labai daug kalba (šmaikščiuose tekstuose perteikiama visa esmė), tačiau režisierius nevengia žiūrovų palepinti komiškomis scenomis. Labiausiai verta išskirti neįtikėtinai sėkmingą šiek tiek pamiršto komiko Danny de Vito pasirodymą, kuris daugeliui vėl primins geriausius jo laikus.
Aktorių atranka
"Didžiausias mano nuopelnas - tai sugebėjimas pasirinkti tinkamiausius aktorius", - spaudos konferencijoje kalbėjo Woody Allenas, kuris Venecijos kino festivalyje vieši pirmą kartą. Jis niekada nematė erotinės komedijos "Amerikietiškas pyragas" ir jos tęsinių, bet sugebėjo susidaryti nuomonę apie aktorių Jasoną Biggsą, kuris filme "Dar kažkas" sukūrė, ko gero, geriausią savo vaidmenį per visą karjerą. Šio jaunuolio neįtikėtinas progresas tikrai nustebins daugelį žiūrovų Amerikoje, Europoje ir Lietuvoje. "Anksčiau visiškai nepažinojau Jasono ir mačiau tik labai trumpą jo darbų klipą, tačiau man to visiškai užteko", - aiškino Woody Allenas.
Dar lengviau jis pasirinko labiausiai tinkamą kandidatę gražios, neapsisprendusios ir neištikimos merginos vaidmeniui. "Christina visuomet buvo labai graži. Tą pastebėjau kituose filmuose ir visiškai nenorėjau sugadinti jos įvaizdžio. Man kaip tik reikėjo jaunos merginos, kuri ekrane atrodytų graži ir seksuali", - teigė režisierius. Įdomu ir tai, kad prieš dvejus metus Jasonas Biggsas ir Christina Ricci jau dirbo kartu visiškai kitokio žanro filme, bet Woody Allenas jo iki šiol dar nematė.
Režisieriaus mintys
Dėl techninių problemų gerokai sutrumpėjusios spaudos konferencijos, kuri vyko Lido salos kazino pastato didžiojoje salėje, didžiausią dalį klausimų teko atsakinėti būtent Woody Allenui. Jis kalbėjo apie savo gimtąjį miestą ("Niujorkas yra visiškas toks pat, niekuomet nemiegantis, greitai judantis ir romantiškas miestas"), džiazo muziką ("Džiaugiuosi, kad šiame filme turėjau galimybę panaudoti man labai patinkančias džiazo kompozicijas iš gausios asmeninės kolekcijos"), dviejų garsiausių festivalių skirtumus ("Praėjusiais metais pasirinkau Kanų festivalį, nes Prancūzijos žmonės per pastarąjį dešimtmetį visuomet karštai palaikė mano filmus") ir Arnoldą Schwarzeneggerį ("Jis yra visuomenės labai mėgstamas žmogus, o Kalifornija turi daug problemų").
Pasirengimo kronikos
Pirmieji kino seansai jubiliejiniame festivalyje prasidėjo jo išvakarėse, t.y. antradienį (rugpjūčio 26 d.). Į Lido salą dar negausiai susirinkusiems žurnalistams buvo parodytas italų režisieriaus Antonello Sarno trumpo metražo juosta "Venecija 60", kuriame yra sumontuotos labiausiai įsidėmėtinos šio renginio istorinės akimirkos, taip pat Čilėje gimusio kino kūrėjo Raoulio Ruizo ir mažiau žinomo turkų režisieriaus Dervisho Zaimo filmai. Jie dalyvauja antroje pagal svarbą festivalio programoje "Prieš srovę".
Šios peržiūros vyko dar nevisiškai tvarkingose salėse, į kurias kelią skintis reikėjo per lentas, medžio drožles, dažų dėžutes ir ne vietoje sustatytus reklaminius stendus. Todėl šiek tiek keista skaityti Lietuvos naujienų agentūrų platinamas žinias, kad Venecijoje neva jau sukalti paskutiniai vinys ir užsakyti šampano buteliai. Iš tiesų čia darbininkai dieną naktį lieja prakaitą kaitrioje saulėje, montuoja medines konstrukcijas, dažo, lakuoja, kabina vėliavas ir plakatus. Netgi trečiadienio (rugpjūčio 27 d.) rytą dar buvo likę neužbaigtų darbų, o kilimas (beje, jis yra mėlynas, o ne raudonas) kino žvaigždžių paradui pradėtas kloti tik prieš 4 valandas iki oficialios atidarymo ceremonijos pradžios. Jos metu šampanas tikrai nebus pilstomas, nes visus Venecijos festivalio svečius vaišins aukščiausios rūšies itališko vyno gamintojai.
Nesklandumų užteko ir pirmoje spaudos konferencijoje. Woody Allenas ilgai negalėjo suprasti, kodėl jo balso niekas negirdi ir kaip veikia mikrofonai (prieš atsakant į klausimą, reikėjo paspausti specialų mygtuką). Dėl šios priežasties įdomų pokalbį vis nutraukdavo tylos pauzės. Reikia tikėtis, kad spaudos konferencijų salės įgarsinimo problemos bus sutvarkytos ir bendravimas su kitais festivalio svečiais vyks daug sklandžiau.