• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Berlyno kino festivalis jau įpusėjo, bet galutines išvadas bus galima padaryti tik šeštadienį. Kol užkulisiuose yra plačiai aptarinėjami patyrusio režisūros liūto Claude'o Chabrolio ir linksmojo debiutanto George'o Clooney naujausi darbai, savo pasirodymo festivalio arenoje dar laukia Patrice'as Chereau, Spike'as Lee ir kiti režisieriai.

REKLAMA
REKLAMA

Realybė ar fikcija?

"Iš pradžių aš net negalvojau režisuoti. Labiausiai norėjau, kad tas filmas pagaliau būtų išleistas, nes jis net keturis kartus buvo pradėtas ir dėl įvairių priežasčių atšauktas", - aiškino režisieriumi netikėtai tapęs aktorius George'as Clooney. Jo sukurta biografinė drama "Pavojingo žmogaus išpažintys" ("Confessions of the Dangerous Mind") supažindina su 1970-ųjų JAV televizijos laidų vedėju Chucku Barrisu, kuris niekam nežinant dirbo (arba ne) samdomu žudiku ir vykdė slaptas CŽV užduotis. "Europoje Chucko greičiausiai niekas nežino, bet Amerikoje jis yra velniškai populiarus, todėl jaučiau didžiulę atsakomybę prieš šį žmogų", - kalbėjo George'as Clooney.

REKLAMA

Kai Chuckas Barris parašė autobiografinę knygą, kurioje lyg tarp kitko prisipažino nužudęs 33 žmones, tai juo nepatikėjo net artimiausi draugai ir kolegos. Iki šiol niekas negali atsakyti, ar CŽV agentai iš tiesų užverbavo TV žvaigždę, ar jis pats visą šią istoriją sugalvojo. George'as Clooney pasirinko labai protingus režisūros metodus, iš kurių taip pat įmanoma susidaryti dvejopą nuomonę. Kaip atskirti realybę nuo fikcijos? Galbūt Chuckui Barrisui prasidėjo haliucinacijos (kaip matematikos profesoriui Johnui Nashui iš "Nuostabaus proto") ir jis išsigalvojo neegzistuojančius herojus, kuriuos vaidina pats George'as Clooney (CŽV agentas su juokingais ūsais) ir Julia Roberts (kiekvieną kartą perukus keičianti paslaptingoji mergina).

REKLAMA
REKLAMA

Brangus vaidmuo

Pagrindinį vaidmenį filme atlieka Lietuvoje mažiau žinomas aktorius Samas Rockwellas (jį buvo galima matyti juostose "Čarlio angelai" ir "Žalioji mylia"), kuris jau dirbo su George'u Clooney 2002 m. Kanų festivalyje parodytoje veiksmo komedijoje "Sveiki atvykę į Kolinvudą". "Samas sumokėjo man nemažai pinigų ir dar turėjo atlikti keletą labai nešvarių darbelių, - juokavo žodžio kišenėje neieškantis George'as Clooney. - Jeigu rimtai, tai man labai malonu, kad tokie aktoriai kaip Julia Roberts, Drew Barrymore, Rutgeris Haueris ir Samas Rockwellas filmavosi ne dėl pinigų". Trumpame epizode jis surado vietos net geriems draugams Bradui Pittui ir Mattui Damonui, pasipuošusiems labai juokingomis šukuosenomis. "Gaila, kad turėjau iškirpti Tomą Cruise'ą, nes jis man per mažai alaus atnešė".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į geriausio "Berlinalės" aktoriaus titulą realiai pretenduojantis Samas Rockwellas taip pat negailėjo gražių pagyrimo žodžių. "George'as yra fantastiškas, puikus ir šmaikštus režisierius", - teigė jis, prieš tai išklausęs George'o Clooney patarimo "atsargiai rinkti žodžius". Jaunosios kartos aktorius ruošėsi vaidmeniui daug bendraudamas ir vaikščiodamas į kiną su realiu Chucku Barrisu (jam šiuo metu yra 73 metai).

REKLAMA

Linksmasis režisierius

"Kompanija "Miramax" per savo istoriją yra paruošusi labai daug režisierių - debiutantų. Didžiuojuosi, kad šį būrį dabar papildė George'as. Absoliučiai pasitikėjau juo ir nesikišau į kūrybinį procesą. Tai buvo 100 proc. George'o Clooney filmas", - tvirtino garsusis prodiuseris Harvey Weinsteinas.

REKLAMA

Pats vakaro kaltininkas vėl neišvengė linksmų replikų. Prieš dvi dienas jis kalbėjo apie vedybas, todėl viena žurnalistė užsimanė sužinoti, ar viengungis George'as įvykdė savo pažadą. "Taip, aš vedžiau vakar. Galbūt šoksiu vestuves dar kartą, bet prieš tai man reikės išsiskirti, - teigė George'as Clooney, kuriam dar teko aiškintis dėl daugybės filme vartojamų keiksmažodžių. - Žodis "Fuck" buvo pavartotas pernelyg daug kartų, todėl labai norėčiau atsiprašyti savo tėvų". Režisierius - debiutantas turėjo ką pasakyti ir apie Julia Roberts, kuri juostoje "Pavojingo žmogaus išpažintys" išdarinėja tokius dalykus, kokių dar nebuvo nė viename ankstesniame jos filme. "Aš niekuomet neliečiau J. Ro", - draugiškus ryšius su Holivudo garsenybe atskleidė George'as Clooney.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Senas geras detektyvas

Filmo titruose išvydus legendinio prancūzų režisieriaus Claude'o Chabrolio pavardę, tampa aišku, kad filmo finale kas nors būtinai ką nors nužudys. Naujausioje detektyvinėje dramoje "Blogio gėlė" ("The Flower of Evil") jis nagrinėja klausimus apie kaltę. Kas yra labiau kaltas - įvykdęs nusikaltimą ar tik prisiėmęs kito žmogaus kaltę?

REKLAMA

Režisierius išlieka ištikimas savo tradicijoms: filmo veiksmas vystosi Bordo apylinkėse, garso takelyje skamba populiarios senų laikų prancūziškos dainos, žiūrovų dėmesys prikaustomas iki paskutinių akimirkų, scenarijus išsiskiria labai gerais herojų dialogais, filme vaidina prancūzų kino garsenybės (Nathalie Baye, Benoit Magimelis, Bernardas Le Coq, Suzanne Flonn).

REKLAMA

"Blogio gėlės" intriga užsimezga rinkimų į miesto mero kėdę išvakarėse. Daugiausiai vilčių turinčią laimėti politikę pradeda šmeižti nežinia kieno parašytas raštelis, kuriame atskleidžiama paslaptinga jos šeimos praeitis, susijusi su keistomis žmogžudystėmis.

Pasaulį valdo meilė

Ne konkursinėje programoje pirmąjį filmą anglų kalba pristatė danų režisierius Thomas Vinterbergas, išgarsėjęs po "Dogmos" stiliaus sukrečiančios dramos "Šventė" ("Festen"). Šį kartą jis sukūrė futuristinį trilerį "Viskas apie meilę" ("It's All About Love"), kuris vienus kritikus labai papiktino, o kitus - sužavėjo, todėl po seanso jaunasis menininkas sulaukė labai daug klausimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Šventės" sėkmė leido man daugiau eksperimentuoti, todėl nusprendžiau sukurti "Antidogmos" filmą su specialiaisiais efektais, gražiais vaizdais ir prabangia scenografija. Mes tam turėjome nemažai pinigų", - tvirtino Thomas Vinterbergas. Jo filmas pasižymi unikalia, originalia ir niekur nematyta vizija apie pasaulio pabaigą. Veiksmas vystosi 2021 m., kai jau bus išrasti vaistai, kurių veikiami žmonės visai nebijos skraidyti lėktuvais, liepos mėnesį visame pasaulyje iš dangaus kris sniegas, dailusis čiuožimas taps pelningiausiu verslu, o Ugandos gyventojų neveiks jokia gravitacijos jėga, todėl jie tiesiog skraidys. Viskas priklausys nuo meilės. Žmonės, negalintys mylėti arba nesulaukiantys savo meilės, tiesiog mirs gatvėje ir juos absoliučiai niekas nekreips dėmesio.

REKLAMA

Numirti linksmai

Konkursinėje programoje debiutavo brolių Augustino ir Pedro Almodovarų prodiusuota drama "Mano gyvenimas be manęs" ("My Life Without Me"), kuri greičiausiai nepretenduos į jokius apdovanojimus, nors aktorė Sarah Polley tikrai nusipelno įvertinimo už savo pasiaukojančią vaidybą. Ispanų režisierės Isabel Coixet anglų kalba nufilmuotoje juostoje 23 metų mergina sužino, kad po 2 ar 3 mėnesių numirs. Ji nusprendžia niekam neatskleisti liūdnų naujienų, o per likusį laiką sutvarkyti artimiausių žmonių gyvenimą. Siužetas kiek primena Chriso Columbuso režisuotą komišką dramą "Pamotė" (su Susan Sarandon ir Julia Roberts), bet šiame filme herojės norai išsiskiria ypatingu originalumu - įrašyti sveikinimus dviems dukrelėms, kol joms sukaks 18 metų, surasti gerą žmoną savo mylimam vyrui ir mamą vaikams, pasimylėti su kitais vyrais, kad pagaliau pajustų skirtumą, be saiko gerti ir rūkyti, ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų