„Galiu pasakyti, kad EBPO yra įsipareigojusi siekti, jog tai pavyktų kaip įmanoma greičiau ir sklandžiau. Iš šiandieninių susitikimų su parlamento komitetais, su premjeru, su kitais Vyriausybės atstovais, aš buvau įtikintas, kad Lietuvos Vyriausybė – tiek opozicija, tiek ir valdančiosios partijos – yra pasiryžusios to pasiekti“, – žurnalistams sakė D.Frantzas.
Anot jo, vienas didžiausių iššūkių Lietuvai yra reformos valstybės valdomų įmonių sektoriuje, kad tai atitiktų EBPO standartus. Svečias pabrėžė, kad būtina užtikrinti nepriklausomą valdybą valstybės įmonėse ir tai savo ruožtu lemtų didesnį skaidrumą, atskaitomybę ir leistų valstybės valdomoms įmonėms tapti efektyviomis, moderniomis, pajamas generuojančiomis įmonėmis.
„Tai neturėtų jūsų stebinti, ir manau, kad vienas iš Lietuvos privalumų yra tai, ką mes matėme energetikos sektoriuje, kad valstybės valdomos įmonės gali būti pertvarkytos“, – pabrėžė EBPO atstovas.
Svečias pažymėjo, kad dar viena kliūtis Lietuvai siekiant narystės EBPO yra Antikorupcijos konvencijos, kuria organizacija siekia sumažinti korupcijos lygį besivystančiose šalyse, pasirašymas. Jis pabrėžė, kad Lietuva čia jau pasiekė didelę pažangą ir EBPO atstovų prieš dvi savaites buvo pakviesta tapti asocijuota konvencijos nare. Anot jo, tolesnis Lietuvos žingsnis turėtų būti konvencijos ratifikavimas per Seimo pavasario sesiją.