• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Algirdas Acus, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėjo, kad Ebolos viruso paplitimas tikriausiai buvo gerokai nuvertintas, palyginti su jo tikruoju mastu. Nuo šios karštinę primenančios ligos Vakarų Afrikoje mirė daugiau nei tūkstantis žmonių. Tarptautinė bendruomenė, siekdama stabdyti viruso plitimą, jau ėmėsi skubių priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

Ebolos virusas, kuris sukelia karštį, gerklės, raumenų ir galvos skausmą, o galiausiai vidinį ir išorinį kraujavimą, šiemet pirmiausia užfiksuotas Vakarų Afrikoje. Vasarį – Gvinėjoje, o tada – Liberijoje, Siera Leonėje, Nigerijoje. Mirusiųjų dėl ligos skaičius jau viršijo tūkstantį, tai didžiausias ebolos viruso protrūkis, užfiksuotas istorijoje. Bet PSO įspėja, kad minėtas skaičius gali neatspindėti tikros padėties.

REKLAMA

Gregory Hartlas, PSO atstovas, sako, kad atidarius naujus centrus, sulaukta daugiau pacientų, turinčių ebolos virusą: „Pradėjome manyti, kad pacientų yra gerokai daugiau, nei mes anksčiau manėme. Todėl ir PSO sako, kad tikriausiai nepakankamai įvertino atvejų ir mirčių skaičių.“

Organizacija sako, kad protrūkis tikriausiai tęsis dar ilgai, todėl koordinuoja tarptautinį atsaką. Viruso paveiktos Vakarų Afrikos šalys, siekdamos užkirsti kelią viruso plitimui, stipriai apribojo žmonių judėjimą, šių šalių sportininkai nedalyvaus jaunimo olimpinėse žaidynėse Kinijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinė bendruomenė skyrė finansų ir pasiuntė specialistų bei savanorių, tačiau nuo šio viruso nėra konkrečių vaistų. PSO pareiškė, kad, esant tokioms aplinkybėms, moralu naudoti net ir neišbandytus eksperimentinius vaistus.

Ebolos virusas plinta per kūno skysčius, šiuo metu nuo jo miršta apie 55 proc. užsikrėtusiųjų, bet medikai įtaria, kad mirtingumas gali siekti net 90 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų