Neturėdamas kitų dokumentų, kurie galėtų patvirtinti jo tapatybę, JAV spec. tarnybų informantas negali ne tik įsigyti bilietų, bet ir patekti į Rusijos teritoriją. Tiesa, informacija apie tai, kad E. Snowdenui buvo anuliuotas asmens dokumentas, buvo žinoma dar prieš jo birželio 23 d. skrydį iš Honkongo į Maskvą. „Wikileaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as tikino, kad keliauti E. Snowdenas galėjo turėdamas pabėgėlio statusą ir dokumentus, kuriuos jam suteikė Ekvadoras.
Buvo manoma, kad iš Maskvos oro uosto E. Snowdenas išskris į Havaną, o vėliau bandys gauti politinį prieglobstį Ekvadore, tačiau to neįvyko. JAV bando spausti Rusiją išduoti informantą šios šalies teisingumui. Rusija, su kuria JAV santykiai pastaruosius kelerius metus yra pašliję, griežtai reaguoja į bet kokias JAV pretenzijas. Užsienio reikalų ministras S. Lavrovas žiniasklaidai su nuostaba pasakojo, kad E. Snowdenas nebuvo įkėlęs kojos į Rusijos teritoriją. Rusijos prezidentas V. Putinas atsakė dar griežčiau – Rusija neturi ekstradicijos sutarties su JAV.
E. Snowdenas atsidūrė viso pasaulio centre šių metų gegužę, kai žiniasklaidai perdavė informaciją apie JAV spec. tarnybų vykdomą interneto vartotojų masinį sekimą visame pasaulyje. JAV apkaltino jį neteisėtu valstybei priklausančiu informacijos paviešinimu.