Antradienį, 22 val. prasidėjo „Eurovizijos“ dainų konkursas. Pirmajame pusfinalyje dėl dešimties kelialapių į finalą su dar aštuoniolika dalyvių varžėsi ir Lietuvos atstovė Evelina Sašenko. Ji publikos simpatijas bandė pelnyti romantiška balade „C'est ma vie“.
Kaip ir praėjusiais metais rezultatas priklausė ir nuo komisijos, kuri remdamasi pirmadienio vakarą vykusios renginio generalinės repeticijos įrašu pasirodymus vertino jau vidurdienį. Kiekvienoje šalyje esančių penkių muzikos profesionalų balai bus sumuojami su eterio metu gautais žiūrovų balsais, taip gaunami bendras tos šalies skiriamas vertinimas.
Pirmajame pusfinalyje dalyvaujančios šalys taip pat galėjo baluoti už pasirodymus, tačiau ne daugiau kaip 20 kartų iš vieno telefono numerio ir ne už tą šalį, iš kurios teritorijos balsuojama.
Šiais metais iš viso dalyvauja 43 šalys, iš kurių tik penkios jau buvo užsitikrinę vietas finale. Iš kiekvieno pusfinalio į finalą pateks dar po dešimt dalyvių.
Pirmoji scenoje pasirodžiusi Lenkijos atstovė Magdalena Tul uždainavo gimtąja kalba. Tvarkingame visus „Eurovizijos“ standartus atitinkančiame pasirodyme dominavo balta spalva. Savo daina „Haba haba“ publiką ant kojų pakėlė Norvegijos atstovė Stella Mwangi. Anglų ir svahili kalbomis dainuojama daina buvo kupina afrikietiškų ritmų.
Roko stiliaus pasirodymus pradėjo Albanijos atstovė Aurela Gaçe, dainą „Feel The Pasion“ ji atliko itin energingai. Ketvirtosios vakaro dalyvės, Armėnijos atlikėjos Emmy daina „Boom boom“ scenoje nuskambėjo šviežiai, „Eurovizijos“ fanatikų nurodytas panašumas į Cheryl Cole dainą „Fight For This Love“ ‒ nepastebimas. Efektingai atrodė pasirodyme metu scenoje patalpinta didžiulė bokso pirštinė.
Roko tematiką pratęsė turkai. Grupės „Yüksek Sadakat“ pasirinkimas – pastaruoju metu itin populiarus lengvas rokas. Scenoje pasirodymo metu apvaliuose narvuose įkalinti žmonės baigiantis dainai išsilaisvino.
Septynioliktas pasirodymo numeris pirmąjį „Eurovizijos“ vakarą priklausė Lietuvai. Evelinos Sašenko balse jaudulio nesigirdėjo. „Evelina padarė viską, ką galėjo“, ‒ sakė D. Užkurtaitis. Azerbaidžano duetas Ell ir Nikki atliko dainą „Runnin Scared“. Ją duetui sukūrė itin produktyviai ir profesionaliai dirbantys švedų prodiuseriai.
Vakarą užbaigė Graikų duetas Loukas Yiorkas ir Stereo Mike. Jų pasirodyme kiek neįprastai susipynė tradicinės graikiškos muzikos ir repo elementai.
Po trumpos pertraukos pusfinalį pratęsė šeštoji scenoje pasirodžiusi jaunoji Serbijos muzikos vurdenkindė Nina. Daina „Čaroban“ buvo antroji atliekama valstybine atstovaujamos šalies kalba. Disko stilius ir įvairiausiomis spalvomis raibuliuojantis didysis ekranas puikiai atitiko septintojo dešimtmečio dvasią.
Neribotu pasitikėjimu savimi spinduliavo Rusijos dainininkas Aleksejus Vorobjovas ‒ „I'm gonna get you“ skambėjo dainos žodžiais, o pasirodymą pats atlikėjas palydėjo rusų kalba pasakytais žodžiais „už pergalę“.
Kad nuoširdumas ir geras balsas šiais metais „Eurovizijoje“ nebus išskirtiniai Evelinos Sašenko bruožai parodė jau aštuntoji pirmojo pusfinalio dalyvė Anna Rossinelli. Lengvo pop stiliaus „In Love For A While“ daina parengta paprastai, bet itin skoningai.
Duoklę sunkiajai muzikai atidavė Gruzijos grupė „Eldrine“. Anot Dariaus Užkuraičio su šia grupe siejama šalies roko ateitis. Visiškai kitokios nuotaikos dainą pristatė Suomija. Šalies pasirodyme nebuvo jokių specialiųjų efektų ar fejerverkų, tik Paradise Oskar su gitara dainuojantis „Da da dam“.
Dar vieną tvarkingą, tačiau nieko neišsiskiriantį pagal „Eurovizijos“ šokių muzikos šablonus parengtą kūrinį pristatė Maltos atstovas Glen Vella, po kurio sekė tokia pat paprasta San Marino atlikėjos Senit meilės baladė „Stand By“.
Tryliktąjį numerį pirmająme pusfinalyje gavo Kroatija. Jai atstovaujanti vokiečių kilmės dainininkė Daria iš žiniasklaidos sulaukė itin daug dėmesio. Atlikėja pasirodymo metu pakeitė tris sukneles.
Islandijos grupė „Sjonni's Friends“ savo pasirodymą skyrė mirusiam draugui Sigurjón Brink. Būtent jis yra dainos „Coming Home“ autorius, tačiau žuvo nespėjęs atlikti savo dainos trečiajame nacionalinės atrankos pusfinalyje.
Islandijos grupė „Sjonni's Friends“ savo pasirodymą skyrė mirusiam draugui Sigurjón Brink. Būtent jis yra dainos „Coming Home“ autorius, tačiau jis žuvo nespėjęs atlikti savo dainos trečiajame nacionalinės atrankos pusfinalyje.
Penkioliktoji pirmąjame pusfinalyje pasirodė Vengrijos atstovė Kati Wolf. Pritarančiųjų vokalisčių ir šokėjų kostiumai švietė dėl pritvirtintų šviesos diodų, visame pasirodyme itin daug dėmesio buvo skirta būtent šviesos efektams.
Iš pirmojo pusfinalio dalyvių tiek sceniniu įvaizdžių, tiek nuotaika labiausiai išsiskyrė Portugalijos grupė „Homens Da Luta“. „Kova tai džiaugsmas“ skelbė įvairiomis kalbomis užrašyti plakatai. „Šiek tiek primena sovietines brigadas“, ‒ komentavo D. Užkuraitis.
Susumavus visų pusfinalyje balsavusių šalių balus paaiškėjo dešimt laimingųjų. Į finalą kartu su Lietuva pateko Serbija, Graikija, Azerbaidžanas, Gruzija, Šveicarija, Vengrija, Suomija, Rusija ir Islandija.