Dešimties didžiausių įstaigų pajamos sudarė 80 proc. viso sektoriaus pajamų, o daugiau kaip pusę jų – 58 proc. – gavo viena e. pinigų įstaiga.
Centrinio banko apžvalgoje nurodoma, kad pagal apyvartą 58 proc. rinkos užėmė „Revolut Payments“, po 6 proc. – „Paysera“ ir „Transactive Systems“, po 5 proc. – „ConnectPay“ ir „Simplex Payment Services“. Likusių įstaigų pajamos siekia tris ir mažiau procentų viso sektoriaus apyvartos.
LB atkreipia dėmesį, jog per paskutinį ketvirtį bendra mokėjimo operacijų suma išaugo 39 proc. ir siekė 240,7 mlrd. eurų.
Pasak centrinio banko, antrąjį ketvirtį nuosavo kapitalo reikalavimo netenkino dvi įstaigos, taip pat buvo pritaikytos dvi poveikio priemonės: skirta bauda ir įspėjimas.
„Stebėdami sektoriaus pajamų augimą toliau siekiame didinti sektoriaus brandą, todėl aktyviname ir priežiūros veiksmus: atliekame analizes įvairiais pjūviais, vykdome planinius ir neplaninius patikrinimus“, – pranešime sakė LB Mokėjimų rinkos priežiūros skyriaus vadovė Dovilė Arlauskaitė.
Pirmojo pusmečio pabaigoje Viešajame elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų, kurios sudaro Lietuvos licencijuojamo FinTech sektoriaus pagrindą, sąraše buvo 140 įstaigų (88 e. pinigų ir 52 mokėjimo). Per pirmąjį pusmetį buvo panaikintos dvi mokėjimo įstaigų ir išduota viena nauja e. pinigų įstaigos licencija.