Balandžio 25 – gegužės 7 d. Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje vyks kasmetinis elektroninės muzikos festivalis „Jauna muzika“, kuris šiais metais publikai prisistato nauju vardu „Garso galerija“. Pasak organizatorių, svarbiausias šiųmetės programos saitas – „tarpdiscipliniškumas, sukuriantis prielaidą rastis daugialypei terpei, kurioje sąveikauja garsas, vaizdas, muzikos atlikimas ir kūno plastika“.
Pirmieji du e-muzikos festivalio renginiai įvyks balandžio 25 ir 27 dieną Kaune, BLC Verslo lyderių centro salėje „BLC kitas menas“ (K. Donelaičio g. 62 / V. Putvinskio g.). Čia bus pristatyti du kūrybiniai projektai, kurie atvers savitus garso ir judesio meno sąlyčius, šiuolaikinių technologijų reikšmę elektroninės muzikos raidai. Abu projektai rengiami bendradarbiaujant su Kauno šokio teatru „Aura“, kuris šiame festivalyje dalyvauja jau antrą kartą.
„Grenztänzer“
Balandžio 25 d., sekmadienį, 16 val. Kaune atsivers pirmoji e-muzikos festivalio kūrybinė erdvė – Interaktyvaus garso ir plastikos galerija, kurioje bus pristatytas bendras Kauno šokio teatro „Aura“ ir austrų šiuolaikinio meno kūrėjų projektas „Grenztänzer“.
„Grenztänzer“ (Paribio šokėjai) – tai interaktyvus judesio, garso ir vaizdo projektas, kuriuo siekiama atskleisti kintančią kūno ir fizinės komunikacijos sampratą, stiprėjančią realios ir virtualios erdvės sąveiką – jos įtaką mūsų pojūčiams, savęs suvokimui ir mūsų gyvenimams.
„Šiandien žmonės vis dažniau pasigenda realaus bendravimo, realaus santykio su kitu. Virtuali komunikacija kibernetinėje erdvėje, deja, neprilygsta realiai tarp gyvų būtybių vykstančiai energijos apykaitai, iš kurios gimsta naujos koncepcijos, improvizacijos ir kūriniai“, – teigia Kauno šokio teatro „Aura“ vadovė Birutė Letukaitė.
Tiesioginio internetinio vaizdo tilto pagalba Kaune ir Grace bus gyvai kuriamas šokio spektaklis, kuriame dalyvaus penki lietuvių ir austrų šokėjai: šiapus ekrano Kaune šoks Rasa Danilinaitė ir Rūta Lelytė („Aura“), Grace – Marius Pinigis („Aura“), Tomas Danielis ir Claudia Fürnholzer. Abipusę plastinę sąveiką kurstys didžėjaus Grace atliekama drumandbass stiliaus elektroninė muzika, gyvai reaguosianti į judančių kūnų siunčiamus impulsus.
Pasak Grace reziduojančio slovakų choreografo ir režisieriaus Tomo Danieliaus, „čia ir dabar“ bus kuriamas postdraminis teatras, kuriame svarbiausia – ne šokiu pasakojama istorija, o kūnu kuriamos daugiaprasmės formos ir jungtys, įtraukiančios į sceninį vyksmą tiek atlikėjus, tiek žiūrovus.
Vaizdo tilto technologijomis Kaune rūpinsis Gytis Cibulskis (Kauno technologijos universitetas), Grace – Andreas Förster (Graco technikos kolegija).
Šis projektas tuo pat metu pradės ne tik e-muzikos festivalį „Garso galerija“, bet ir Grace vyksiančią scenos mainų festivalio popietę, skirtą Lietuvos šiuolaikiniam šokiui
Bilietai – 10, 20 Lt; parduodami per Bilietai.lt ir prieš renginį
„Interjerai“ ir „Didelės storos pakuotės“
Antrąjį festivalio vakarą Kaune (balandžio 27 d., antradienį, 19 val.) e-muzikos festivalis kvies apsilankyti Šokio ir garso galerijoje. Tarpdisciplininių menų gerbėjams čia bus pristatyti du kūrybiniai projektai – minimalistinės estetikos šokio spektaklis „Interjerai“ bei konceptualios poezijos ir eksperimentinės muzikos projektas „Didelės storos pakuotės“.
Šokio spektaklis „Interjerai“ (2008) yra bendras Kauno šokio teatro „Aura“ ir Vokietijoje reziduojančio čekų choreografo Karelo Vaneko kūrybinis darbas, kuris jau buvo rodytas Vokietijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Lenkijoje, kitur. Pusvalandžio trukmės spektaklį apibūdina sakinga judesio, šviesos ir muzikos estetika, pripildyta vidinės šokėjų energijos ir dermės.
Scenografiją ir vaizdo projekcijas kūrė pats choreografas, o garsiniam fonui buvo pasirinkta „Jaunos muzikos“ klausytojams jau pažįstamo žymaus vokiečių garso menininko, minimalistinės ir eksperimentinės muzikos kūrėjo Alva Noto (Carsten Nikolai) muzika. Šokio įtaigą sustiprina įdomus Markus Becker apšvietimas.
Šį vakarą taip pat bus pristatytas bendras audiopoetinio spengsmo grupės „Betoniniai triušiai“ (Vilniaus) ir žinomos vokalistės Skaidros Jančaitės projektas „Didelės storos pakuotės“.
„Betoniniai triušiai“ – novatoriška konceptualios poezijos ir eksperimentinės muzikos grupė, kurios kūryba grindžiama „antispengsmo teorija“: „Garsas, nesvarbu, kuriame erdvės taške atsibustum, visada tave supa ir perregi. Šis jausmas panašus į tai, ką akies tinklainėje jaučia ekrano taškelis. Šis jausmas panašus į tai, ką knygos puslapyje patiria tekstas. Šis ryšys vientisas ir baigtinis. Ši jungtis neaprėpiama ir dali. Viskas priklauso nuo ekrano parametrų. Viskas priklauso nuo puslapių skaičiaus. Viskas priklauso nuo to, ar iš viso kas nors yra. Tekstas tam, kad jį pakartotum, turėtų eiti į atmintį. Tavo balsas tam, kad kartotųsi, privalėtų elgtis kaip aidas. Kad ir kur tave ištiktų spengsmo baimė, visada bus būdas kaip ją sunaikinti. Užsikosėti, šūktelt, surikti.“
Skaidra Jančaitė yra įvairialypio talento menininkė, unikalaus balso vokalistė, nuolatinė įvairių avangardinės ir eksperimentinės muzikos renginių dalyvė. Jos meninei prigimčiai ypač artimas šiuolaikinės muzikos ekspresyvumas, galimybė atrasti joje naujas interpretacijos galimybes. Dainininkės pasirodymuose apjungiami muzikos, dramos, šokio, pantomimos ir vaizduojamojo meno raiškos elementai, kurie suformuoja savitą, stipria įtaigą pasižymintį kūrinių atlikimo stilių.
Bilietai – 20, 30 Lt; parduodami per Bilietai.lt ir prieš renginį.