Kalbėdamas apie tai, kad LS tikisi, kad šeši partijos kandidatai laimės antrame rinkimų ture, taip pat atskleidė, kad jie rems Klaipėdos miesto savivaldybės politinį veikėja Rimantą Taraškevičių, kuris atstovauja Liberalų ir centro sąjungai (LiCS). Paklaustas, ar tai reikštų, kad liberalai bendradarbiaus tarpusavyje, E. Masiulis teigė, kad svarstoma dėl liberaliai ideologijai priklausančio junginio, kuris atstovautų vieningas liberalias pozicijoms Seime. „Tai galėtų tapti pradžia ir pamatu“, – tikino jis.
Vertindamas LS galimybes jungtis prie valdančiosios koalicijos, dėl kurios jau susitarė Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija ir „Tvarka ir teisingumas“, LS pirmininkas akcentavo, kad jiems svarbiausia pažadai prieš rinkimus ir vertybės, kurios buvo deklaruojamos, todėl liberalai yra pasiruošę derėtis su įvairiomis politinėmis jėgomis, išskyrus tokias populistines kaip „Drąsos kelias“ ir Tvarka ir teisingumas“. Jo teigimu, derybos turėtų būti aiškios ir konkrečios, svarbu, kad būtų nusiteikimas remti LS keliamas idėjas. „Matematiniu priedu nesiruošiame būti“, – pabrėžė E. Masiulis.
Politikas prisipažino, kad sudėtingai įsivaizduoja buvimą koalicijoje, kurioje yra „Tvarka ir teisingumas“, nes tai tokia politinė jėga, kurios pažadai niekaip nesuderinama su LS.
Eligijus Masiulis (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
E. Masiulis vengė tiesiai atsakyti, ar šis jo pareiškimas reiškia, kad LS neitų į koaliciją su dabar jau formuojama naująja valdančiųjų dauguma, į kurią įeitų „Tvarka ir teisingumas“. „Aš turėjau vėlyvą V. Uspaskicho skambutį, bet daugiau kol kas kažkokių detalesnių aptarimų nebuvo ir neturiu daugiau ką pasakyti. <...> Telefonu į koaliciją nekviečia, tai greičiau buvo pasveikinimo su rinkimų rezultatais skambutis ir sutarimas, kad netolimoje ateityje reikės susėsti prie derybų stalo“, – paaiškino LS lyderis.
Taip pat E. Masiulis papasakojo, kad vakar kalbėjo ir su premjeru Andriumi Kubiliumi apie bendro LS ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) bloko formavimą. „Derybose ar bendraudami su kitomis politinėmis jėgomis mes laikysimės išvien“, – pabrėžė jis.
Paklaustas, ar eitų į koaliciją su Darbo partiją tik tuo atveju, jei kartu eitų ir konservatoriai, politikas atskleidė, kad sunkiai įsivaizduoja savo buvimą opoziciniuose ar kairiuosiuose dariniuose, nedalyvaujant konservatoriams.