Pasak ūkio ministro E. Gusto, vis daugiau įmonių savo veikloje renkasi LEAN strategiją. Šios įmonės drąsiai imasi pokyčių, kurie skatina ne tik jų plėtrą, bet ir visos ekonomikos augimą. LEAN strategija leidžia įmonėje sukurti efektyvią ir nuolatiniam tobulėjimui palankią kultūrą, kuri skatina verslo strateginius pokyčius.
„Kartu jaučiu atsakomybę, kad Lietuvos valstybės institucijos kuo plačiau taikytų verslo naujoves, sudarytų kuo lengvesnes sąlygas verslo veiklai ir plėtrai. Tai yra mūsų nuolatinis siekis – Ūkio ministerijos veiklos pamatinė nuostata. Suprasdami, kad verslas ir valstybės institucijos turi dirbti išvien, sistemingai ir nuosekliai įgyvendiname iniciatyvas, skirtas verslo sąlygoms gerinti, – mažiname administracinę naštą, paprastiname veiklų licencijavimą, diegiame naująjį veiklos deklaravimo modelį, vykdome verslo kontrolės pertvarką“, – sakė ūkio ministras
E. Gusto teigimu, siekdama pritraukti užsienio investicijas, sukurti kuo palankesnę aplinką tiek esamiems, tiek būsimiems ūkio subjektams, taip pat supaprastinti verslo įėjimą į rinką ir veiklą joje, Ūkio ministerija yra inicijavusi reformų ir pakeitimų, kurie gali prisidėti ir prie Pasaulio banko tyrimo „Doing Business“ Lietuvos rezultatų gerinimo.
Konferencijoje ūkio ministras taip pat pakvietė dalyvius aktyviai prisidėti prie Ūkio ministerijos vykdomų reformų: „Kiekvieno jūsų indėlis yra svarbus, kad teisės aktų rengėjai galėtų rasti sprendimus, labiausiai atitinkančius verslo lūkesčius ir užtikrinančius teisės aktų stabilumą“, – sakė E. Gustas.
LEAN sistemos tikslas – naudojant mažesnius išteklius sukurti didesnę vertę klientui ir didinti savo konkurencinį pranašumą. LEAN esmę geriausiai nusako du pagrindiniai principai: nuolatinis tobulėjimas ir nereikalingų veiklų (nuostolių) šalinimas.