Šanchajuje (Kinija) tęsiasi prestižinis ATP 1000 serijos „Rolex Shanghai Masters“ vyrų teniso turnyras, kurio pusfinalyje serbas Novakas Djokovičius (ATP-4) per 1 valandą 54 minutes 6:4, 7:6 (8:6) nugalėjo amerikietį Taylorą Fritzą (ATP-7). Tai buvo 10-a serbo pergalė prieš amerikietį iš tiek pat galimų.

6

Pirmajame sete „break pointus“ kūrėsi tik N.Djokovičius. Jis iššvaistė nemažai savo progų, bet penktajame geime sugebėjo laimėti varžovo padavimų seriją ir susikrovė pergalingą pranašumą.

Antrojo seto penktajame geime serbas nerealizavo trijų „break pointų“, o T.Fritzas realaus šanso laimėti serbo padavimų seriją laukė iki aštuntojo geimo, tačiau, pirmaudamas 40:15, pralaimėjo 4 taškus paeiliui. Pratęsime T.Fritzas ilgai buvo priekyje (2:4, 3:5) ir gavo „set pointą“ savo padavimų metu (5:6), tačiau pralaimėjo abu įžaistus kamuoliukus (7:6), o pirmą „match pointą“ susikūręs serbas neklydo.

Kitame pusfinalyje italas Jannikas Sinneris (ATP-1) per 1 valandą 43 minutes 6:4, 7:5 pranoko čeką Tomašą Machačą (ATP-33). Tai buvo antra italo pergalė prieš čeką iš tiek pat galimų.

J.Sinneris pirmajame sete panaikino dviejų geimų deficitą (0:2, 2:2), o lemiamą persvarą įgijo dešimtajame geime, kai varžovo padavimų metu realizavo „set pointą“. Antrajame sete J.Sinneris atlaikė varžovo spaudimą, kai devintajame geime neleido čekui realizuoti dviejų „break pointų“. Vėliau atrodė, kad prireiks pratęsimo, bet J.Sinneris dvyliktajame geime sugebėjo realizuoti „match pointą“ paduodant čekui.

N.Djokovičius finale bandys iškovoti 100-ąjį titulą per karjerą ATP vienetų turnyruose. Iki šiol serbas yra laimėjęs 5 iš 8 tarpusavio mačų prieš J.Sinnerį. Tiesa, 2 pastarąsias dvikovas laimėjo būtent finalas.

N.Djokovičiaus ir J.Sinnerio mačas sekmadienį prasidės 11.40 val. Lietuvos laiku. Jį tiesiogiai transliuos „Go3 Sport 1“ kanalas.

ATP 1000 serijos vyrų teniso turnyro Šanchajuje prizų fondą sudaro beveik 9 mln. JAV dolerių.