„Neabejoju, kad nemažai parlamentarų išties neabejingi žmonių su negalia problemoms, o šis projektas buvo atmestas tik todėl, kad jį teikiau aš. Deja, turiu konstatuoti, kad Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno keršto planai kirto ne tik man, bet ir visiems šalies neįgaliesiems. Nenustebsiu, jei neilgai trukus kas nors iš „valstiečių“ pateiks tokį patį projektą ir jis bus priimtas“, – įsitikinęs J. Džiugelis.
Jo nuomone, ilgus metus, net šaliai atgavus nepriklausomybę, Lietuvos žmonių su negalia problemos buvo nustumtos į antrą planą – visuomet atsirasdavo svarbesnių spręstinų klausimų. Tai buvo neteisinga šimtų tūkstančių piliečių ir jų artimųjų atžvilgiu.
"Padėtis gerokai pasikeitė tuomet, kai jo iniciatyva Seime buvo įkurta NTK. Per pusantrų veiklos metų ši komisija nuveikė išties daug: parengė socialinių įmonių pertvarkos koncepciją, inicijavo neįgaliųjų įdarbinimo sistemos kūrimą ir švietimo pritaikymą neįgaliesiems, vykdė parlamentinę Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje vykstančių permainų kontrolę, teikė žmones su negalia ir jų artimuosius diskriminuojančių įstatymų pakeitimus, telkė ir koordinavo visų Lietuvos Respublikos ministerijų, švietimo, aplinkos apsaugos institucijų ir nevyriausybinių organizacijų iniciatyvas.
Vis dėlto ši sritis taip apleista, kad likusių dvejų Seimo kadencijos metų neužteks net iš dalies išspręsti didžiausias problemas ir įvykdyti tarptautinius Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos įsipareigojimus. Todėl Seimui ir buvo pateiktas statuto pakeitimo ir papildymo projektas, kuris suteiktų žmonėms su negalia viltį, kad jų gerovė ir gyvenimo kokybė nepriklausys nuo naujos kadencijos politikų valios.", - rašo J. Džiugelis.