Dviračių treko meistrės, kurios ruošiasi Europos čempionatui Lenkijoje, per Lietuvos čempionatą Panevėžyje nudžiugino dideliais greičiais.
Šis Lietuvos dviračių treko čempionatas buvo paskutinysis jėgų išbandymas prieš lapkričio 5-7 d. Pruškove (Lenkija) įvyksiantį Europos čempionatą. Sudėlioti visi taškai, aiški mūsų rinktinė. Sprinto trijų rungčių varžybose (sprintas, olimpinis sprintas ir keirinas) jėgas bandys Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė, 3 km komandinėse persekiojimo lenktynėse – Vilija Sereikaitė, Vaida Pikauskaitė ir Aušrinė Trebaitė, o omniume – V. Sereikaitė. Rinktinės sudėtyje – ir du vyrai Gediminas Bagdonas bei Gediminas Petrauskas.
Pats turtingiausias šiemetinio čempionato dviratininkas – Šiauliuose sportinį kelią pradėjęs (pirmasis treneris – Kęstutis Norvaišas), o dabar Belgijos klube rungtyniaujantis Gediminas Bagdonas, kuris pelnė net 6 aukso medalius. Jis buvo greičiausias asmeninėse ir komandinėse persekiojimo lenktynėse, komandiniame sprinte, grupinėse lenktynėse, 1000 m hito ir omniumo varžybose.
Sportininkas rungtyniauja ir plente, ir treke. 2005-2006 m. G. Bagdonas per Europos jaunimo čempionatą pelnė du bronzos medalius komandinėse persekiojimo lenktynėse, o 2006 m. dar iškovojo sidabro medalį asmeninėse persekiojimo varžybose.
Keturiais aukso medaliais džiaugėsi panevėžietė V. Sereikaitė, o trimis – jos treniruočių draugė S. Krupeckaitė.
Iš aukštikalnių – į treką
Lietuvos moterų dviračių treko rinktinė bei Gediminas Petrauskas čempionate dalyvavo po treniruočių stovyklos aukštikalnėse Terskole, kur, išskyrus Simoną Krupeckaitę, visi pabuvojo pirmą kartą.
Lietuvos rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius teigė, kad stovykloje viskas labai patiko – geras oras, maitinimas, dviratininkės valgė tiktai avieną ir jautieną, nė karto negavo kiaulienos. Dviratininkės gyveno 2300 m virš jūros lygio aukštyje, o treniravosi kiek žemiau. Buvo dienų, kai sportininkės per pratybas pakildavo net į 3500 m aukštį. Jos numetė svorio, ugdė jėgą.
„Tas pasirengimas buvo akcentuotas Europos čempionatui. Ateityje į Terskolą mes dar sugrįšime, žinoma, jeigu leis finansinės galimybės. Sugrįžusios iš aukštikalnių ir be jokio specialaus pasirengimo treke (pavažinėjo vos vieną dieną) dviratininkės per čempionatą pasiekė puikių rezultatų. Dar vyksta aklimatizacija, net ima baimė, kad jos treke tokios greitos, o iki čempionato dar yra truputis laiko“, - sakė rinktinės vyr. treneris.
Pirmiausiai tai pasakytina apie pasaulio čempionės ir rekordininkės Simonos Krupeckaitės ir Vilijos Sereikaitės rezultatus.
Simona Krupeckaitė – kaip viesulas
Rinktinės sprinto treneris Dmitrijus Leopoldas (jam čempionato metu buvo įteiktas Lietuvos nusipelniusio trenerio ženkliukas) teigė, kad sprinterės Europos čempionatui lyg ir neblogai pasirengė. Labai buvo naudinga treniruočių stovykla Terskole, kur jis ankstesniais metais, kai dar pats sportavo, važinėjo treniruotis.
„Problemų, žinoma, pasitaikė, bet sąlygos buvo geros – graži gamta, šviežias oras, keliuose mažai mašinų. Simonos sportinė forma dabar labai gera, 200 m sprinto distancijoje jinai pasiekė Lietuvos rekordą – 11,14 sek. Nė viena sportininkė taip greitai nėra važiavusi. Iki tol geriausias dviratininkės rezultatas buvo 11,4, o dabar Panevėžio treke jinai lėkė kaip viesulas. Tai teikia optimistinių vilčių, kad Simona bus greita ir Pruškove“, - sakė D. Leopoldas.
S. Krupeckaitė savo rezultatais irgi liko patenkinta. Po Europos čempionato ji dalyvaus visų keturių Pasaulio taurės etapų varžybose, rinks taškus į olimpines žaidynes. Kiekvienas startas bus labai svarbus. Kaip teigė D. Leopoldas, patekti į olimpines žaidynes bus labai sudėtinga – atranka, ko gero, bus sunkesnė, nei pats dalyvavimas žaidynėse.
Komandiniame sprinte su S. Krupeckaite važiavusi Gintarė Gaivenytė ir pelniusi aukso medalį, jautėsi gana gerai. Mat su šia įžymia dviratininke ji jėgas bandė jau ne pirmą kartą. „Yra į ką lygiuotis, visada reikia pasitempti. Patinka visos sprinto rungtys, tačiau didžiausią dėmesį esu sutelkusi į olimpinį sprintą. Labai noriu patekti į Londono olimpines žaidynes“, – sakė dvyliktus metus sportuojanti G. Gaivenytė.
Prieš porą metų ją pradėjo tobulinti puikus sprinto specialistas D. Leopoldas. Dviratininkės pergalingą finišą matė ir iš Utenos varžybų atvykę stebėti jos tėveliai.
Vilija Sereikaitė nusiminusi
3 km asmeninėse persekiojimo varžybose V. Sereikaitė pasiekė vos ne geriausią savo rezultatą – praėjusiais metais per pasaulio čempionatą ji nuotolį įveikė per 3:31,9 ir iškovojo bronzos medalį, o dabar šaltame treke pasiekė 3:32,69 rezultatą. Šituo savo pasirodymu buvo nustebusi ir pati sportininkė.
„Šitam startui specialiai nesirengiau. Iš treniruočių stovyklos – tiesiai į treką. Prieš tai nelabai gerai jaučiausi, todėl pasiektas puikus rezultatas – man savotiškas siurprizas. Pasitikrinau savo jėgas treke, jaučiuosi labai gerai. Esu labai nusiminusi, kad olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų programoje nebeliko mano mėgstamų rungčių, kuriose man geriausiai sekasi.
Atsirado dvi naujos rungtys (omniumas ir komandinės lenktynės), kuriose turiu labai mažai patirties. Dešimt metų rengiausi vienam startui ir jo nebeliko. Viskas apsivertė aukštyn kojom ir prasideda iš naujo. Galite įsivaizduoti, kokia mano nuotaika“, - kalbėjo V. Sereikaitė.
Paskutiniąją čempionato dieną ji bandė jėgas omniumo varžybose ir tapo nugalėtoja. Dviratininkė pripažino, kad trijose rungtyse yra stipri, o trijose ne, trūksta patirties. Omniumo varžybose panevėžietė yra labai mažai kada rungtyniavusi.
„Omniumas dabar tapo mano pagrindine rungtimi, jai aš dabar sutelksiu savo pagrindinį dėmesį. Per vieną dieną dalyvauti šešių rungčių varžybose moteriai vis dėl to yra per didelis krūvis. Sprinto programoje padaugėjo rungčių, o pas mus, persekiotojas, visas rungtis panaikino ir pridėjo dvi naujas. Viso pasaulio dviračių sporto federacijos protestavo prieš tokį sprendimą, tačiau olimpinės žaidynės vyks Anglijoje, tai anglai viską ir nusprendė“, - sako pasaulio čempionato bronzos medalininkė V. Sereikaitė.
Svetlana Pauliukaitė medalį paskyrė savo treneriui
Ilgametė Lietuvos dviračių treko rinktinės dviratininkė panevėžietė Svetlana Pauliukaitė, tapusi grupinių lenktynių nugalėtoja, teigė, kad jinai po pratybų aukštikalnėse labai blogai jautėsi. Tačiau pavažinėjusi treke, po truputį pradėjo atsigauti. Savo aukso medalį čempionė paskyrė savo pirmajam treneriui skuodiškiui Alfonsui Lenkiui, kuris irgi stebėjo čempionatą ir matė, kaip rungtyniauja jo mokinė.
„Mano pirmasis treneris nusipelnė daug daugiau – kur kas būtų maloniau, jeigu jam galėčiau padovanoti pasaulio čempionato ar olimpinių žaidynių medalį, apie kuriuos tiktai svajoju. Pirmasis ir dabartinis treneris Antanas Jakimavičius, be kurio pagalbos nebūčiau pasiekusi tokių rezultatų, manimi nuoširdžiai rūpinasi“, – sakė S. Pauliukaitė.
Grupinių lenktynių distancijoje daugkartinei Lietuvos čempionei teko nemažai paplušėti, nes jai atkakliai priešinosi prizininkėmis tapusios Aušrinė Trebaitė ir Vaida Pikauskaitė. „Jos tikrai labai stiprios. Nors ir kartu treniruojamės, tačiau per varžybas namuose esame priverstos kovoti kiekviena už save“, – teigė S. Pauliukaitė.
Dviratininkė irgi labai nusiminusi, kad per Londono olimpines žaidynes nebus jos mėgstamų grupinių lenktynių. Tačiau viliasi, kad ta rungtis vėl bus įtraukta į Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių programą.
Marytė Marcinkevičiūtė