Kinija praėjusią savaitę pateikė savo pačių iš anksto anonsuotą „taikos planą“ karui Ukrainoje išspręsti. Vakaruose šis planas buvo įvertintas skeptiškai, akcentuojant, kad jis gali būti naudingesnis įšaldyti karinį konfliktą siekiančiai Rusijai.
tv3.lt tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ portalo žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk aptaria susidariusią situaciją.
A. Jakimčuk teigimu, Kinija gali pabandyti laisvai interpretuoti savo pačios nurodytas taikos derybų gaires. Pavyzdžiui, plane minimas „teritorinis vientisumas“ gali būti vertinamas ir atsižvelgiant į Rusijos interesus.
„Bijau ir tokio dalyko, kad iš jų galima laukti ir tokio požiūrio (Ukrainos teritorijų priskyrimo Rusijai). Ypač žinant jų poziciją – kokia viso karo metu buvo pačioje Kinijoje pateikiama informacija. Nepaisant to, kaip balsuotų Kinijos atstovai JT, kurie dažniausiai laikosi neutralumo, pačioje Kinijoje informacinėje terpėje viskas atitinka Kremliaus naratyvą ir „eina į vienus vartus“, kad „rusai ginasi nuo Vakarų“, – aiškino A. Jakimčuk.
Maža to, toks Kinijos siūlymas gali būti ir bandymas „paskleisti dūmų uždangą“, po kuria slepiasi slapti Rusijos ir Kinijos susitarimai dėl ginkluotės ar amunicijos tiekimo.
Tiesa, kol kas amerikiečiai pažymi, jog šiuo metu Kinija dar nėra apsisprendusi šiuo klausimu.
O daugiau diskusijų apie Kinijos taikos planą, subkultūrų karus Rusijoje ir prezidentą Gitaną Nausėda – pilname „Sukasi pasaulis“ epizode.
Pilnas epizodas:
ARBA
Kalbamės apie:
00:10 Kinijos taikos siūlymas: taikos daugiau neprideda
16:50 Kaip rusai, bijodami 90-ųjų pasikartoji, sulaukė ir 90-ųjų ir 30-ųjų vienu metu
30:53 Nausėda apie vatinukus, gėlytes ir užsakomąją žurnalistiką
40:06 Nuo reketo iki kyšio kavos aparatu – savivaldos kandidatai su teistumo žyme
43:04 Iš kur Zuoko magija ir chill Šimašius
50:54 Partijos nesugeba užauginti naujų lyderių
53:50 Matijošaitis stabiliai nieko negali pasakyti
58:23 Ar reikia mums 60 savivaldybių ir pyktis dėl melioracijos