• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

ES viršūnių taryboje pasirodys abu Lenkijos vadovai. Iškilo pavojus, jog „dvigalvė“ delegacija daugiau ginčysis tarpusavyje, negu diskutuos Bendrijai svarbiais klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį prasidėsiančiame Europos Sąjungos (ES) viršūnių suvažiavime Lenkijai atstovaus ir šalies premjeras Donaldas Tuskas, ir prezidentas Lechas Kaczynskis. Vis dėlto šis kompromisas, pasiektas po įnirtingų derybų, turi nemažai trūkumų. Visų pirma nėra sutarta, kas vadovaus delegacijai ir dalyvaus aukščiausio lygio diskusijose.

REKLAMA

Pirmieji į Briuselį antradienį išvyko D.Tuskas, užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis ir finansų ministras Jacekas Rostwoskis. Trečiadienį ryte tas pats lėktuvas iš Varšuvos paims L.Kaczynskį, kuris teigia norįs padėti premjerui savo patarimais bei tiesiogiai dalyvauti visose derybose, kuriose bus svarstomi klausimai, susiję su padėtimi Gruzijoje ir Lisabonos sutartimi. Prezidentas gali džiaugtis bent dėl to, kad jam nereikės naudotis Lietuvos vadovo Valdo Adamkaus lėktuvu - o toks variantas, regis, buvo gana rimtai aptarinėjamas.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausia problema, su kuria susidurs Lenkijos delegacija - vietų trūkumas. Į ES viršūnių suvažiavimo pagrindinę salę gali patekti ne daugiau trijų vienos šalies atstovų, o prie valstybių vadovams skirto stalo vietos užtenka tik dviem pareigūnams. D.Tuskas jau anksčiau pareiškė, jog jis R.Sikorskį ir J.Rostwoskį norės turėti šalia savęs tais atvejais, kai bus svarstomi svarbiausi kovos su finansų krize ir aplinkosauginių reikalavimų griežtinimo klausimai. Lenkijos prezidentui tuo metu prie stalo paprasčiausiai neatsiras vietos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

L.Kaczynskis skausmingai reagavo į konkurento iškeltas sąlygas. „Ministras pirmininkas nori spręsti, kada prezidentas gali atlikti savo pareigas, ir taip užsitikrinti sau viršenybę“, - teigė valstybės vadovo patarėjas Piotras Kownackis.

REKLAMA

Viena iš priežasčių, kodėl šiemet iškilo konfliktas dėl vadovavimo Lenkijos delegacijai viršūnių suvažiavime - brolių Kaczynskių valdymo metais nusistovėjusi praktika, jog prezidentas Lechas vykdavo į Briuselį, o premjeras Jaroslawas su ES lyderiais kalbėdavo telefonu iš Varšuvos.

REKLAMA

Premjeru tapus D.Tuskui, broliška idilė netikėtai baigėsi, ir teko iš naujo dalytis atsakomybe. Nei prezidentas, nei ministras pirmininkas neketina atsisakyti puikios galimybės pasirodyti prieš kameras, sprendžiant visai ES svarbius klausimus.

Tie lenkų pareigūnai, kurie nepatenkinti susidariusia padėtimi, jau griebėsi maldavimų taktikos. „Pone prezidente, aš klaupiuosi prieš jus. Prašau, nevykite ten ir nesilpninkite mūsų šalies derybinių pozicijų“, - emocingai kalbėjo ministras R.Sikorskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų