Nėštumas – ne liga, o nuostabus moters gyvenimo periodas. Todėl dauguma būsimųjų mamų nė neketina keisti įprasto gyvenimo būdo. Ir visų pirma – neatsisako galimybės vairuoti automobilį. Nors, tiesą sakant, tokioje padėtyje tenka imtis ypatingo atsargumo.
1. Jei nėštumo pradžioje vargina toksikozė, moterį pykina, svaigsta galva, padidėja nuovargis ar netgi teko apalpti – geriau nevairuoti automobilio vienai.
2. Daugiau dėmesio skirkite savo savijautai. Jei tik pajusite silpnumą, negalavimą – sustokite, įjunkite avarinį signalą ir pailsėkite.
3. Vežiokitės automobilyje vandens buteliuką – kad prireikus galėtumėte atsigerti, prasiskalauti burną ar apšlakstyti juo veidą. Jei kamuoja pykinimas – turėkite ir ko nors užkąsti: krekerių ar obuolį. Lengvas užkandis padės įveikti nemalonius pojūčius ir sustiprins.
4. Nėštumo metu pilvo ertmės organai susispaudžia kad atlaisvėtų vieta augančiam vaisiui. Kasdien didėjanti gimda vis stipriau spaudžia stuburą. Tai gali sukelti stiprių skausmų juosmens srityje. Jei ir iki nėštumo skundėtės osteochondroze, dabar problemų su nugara veikiausiai neišvengsite. Ypač jei už vairo praleidžiate daugiau nei 3 valandas per dieną. Jums padėtų sistemingas plaukiojimas baseine, nėščiųjų joga. O automobilyje pravers masažinis kilimėlis ant sėdynės.
5. Stabdykite automobilį kaip galima švelniau – ne tik tam, kad už jūsų važiuojantis automobilis nestuktelėtų, bet ir tam, kad nuo stabdymo judesio nesustiprėtų pykinimas.
6. Antrajame trimestre toksikozė paprastai sušvelnėja, būsimos mamos savijauta pasitaiso. Tačiau kai kurie negalavimai išlieka. Kadangi kūdikis tiesiogine prasme ima iš mamos maistą, alkanos nėščiosios organizme, kaip ir sergantiesiems diabetu, kartkartėmis stipriai nukrenta cukraus lygis kraujyje. Todėl krekerius vis dar vežiokitės su savimi, dar geriau – laikykite automobilio salone ir plytelę šokolado.
7. Svorio padidėjimas ir kraujotakos pakitimai gali išprovokuoti venų varikozę. Todėl ilgai sėdėti viena poza nėščiajai kenksminga. Stovėdama kamštyje stenkitės pamankštinti kojų pėdas, o ko nors lūkuriuodama – išlipkite iš automobilio ir pasivaikščiokite šalimais.
8. Net jei skauda pilvą ar krūtinę, jokiu būdu neatsisakykite segtis saugos diržo. Net ir nedidelės avarijos atveju nėščiajai kur kas pavojingiau trenktis į vairą pilvu nei nesilaukiančiai moteriai.
9. Jei už vairo esate nebe naujokė ir savijauta leidžia, galima vairuoti iki paskutinės nėštumo dienos. Ne paslaptis, kad kai kurios būsimos mamos net ir į gimdymo namus, prasidėjus sąrėmiams, nuvažiuoja pačios. Tiesa, vis dėlto saugiau tokiu atveju būtų išsikviesti taksi.