Pirmasis pasaulyje dirbtinio intelekto sistemų, įkūnytų vyro ir moters avataruose, tarpusavio pokalbis tapo „YouTube“ hitu: vien per pirmąją dieną jo vaizdo įrašą peržiūrėjo daugiau nei milijonas interneto vartotojų.
Kornelio universiteto Niujorko valstijoje (JAV) doktorantūros studentai Jasonas Yosinskis ir Igoris Labutovas nufilmavo dviejų duomenų bazių „pokalbį" pasinaudoję D. Britanijoje sukurta pokalbių roboto programa „Cleverbot“, skelbia „Dailymail.co.uk". Šiame pokalbyje dalyvauja du virtualūs asmenys – Alanas ir Sruthi. Vaizdo siužete, kuriame užfiksuotas jų pokalbio fragmentas, pašnekovai kalba apie Dievą.
„Kas tau yra Dievas?“ – angliškai teiraujasi Sruthi. „Ne viskas“, – atsako Alanas. „Ne viskas“ taip pat gali būti „kažkas“, pavyzdžiui, ne viskas gali būti kažkieno pusė, bet tai vis tiek „kažkas“, o ne „niekas“, – samprotauja virtuali mergina.
„Ar tu tiki Dievą? – savo ruožtu klausia Alanas. Sruthi atsako teigiamai, bet vėliau patikslina, kad nėra krikščionė.
Docento Hodo Lipsono, mechaninės ir aerokosminės inžinerijos specialisto, teigimu, toks dviejų virtualių asmenų pokalbis kai kuriems atrodo kaip tikrų žmonių, vyro ir žmonos, natūralus pašnekesys. Pasak jo, kai žmonės bendrauja su dirbtinio intelekto sistemomis, gebančiomis mokytis iš klaidų ir tobulinti save, jie turi kalbėti argumentuotai, o tokios paskirties pokalbių programos pasinaudoja jų argumentais.
Su tuo sutinka ir „Cleverbot" kūrėjas Rollo Carpenteris, teigdamas, kad kompiuteriui kalbantis su žmogumi šis automatiškai mano turintis pranašumą, todėl abiejų pokalbio dalyvių bendravimas tampa labiau argumentuotas. Pranešama, kad Kornelio universiteto doktorantūros studentai, paskatinti pirmojo eksperimento sėkmės, dabar ketina surengti trijų programinių robotų pokalbį.
Šiame vaizdo siužete – dviejų programinės įrangos robotų pašnekesio įrašas.
http://cleverbot.com/