• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Edita KARKLELIENĖ

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais prisistačiusių sukčių kalbomis patikėjusi ir savo elektroninės bankininkystės duomenis jiems išdavusi 70-metė kuršėniškė tik per plauką neprarado keturiolikos tūkstančių litų.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėjo „pareigūnas ir jo viršininkas“

Sekmadienio vakarą Daugėlių gatvės gyventojai fiksuoto ryšio telefonu paskambinęs nepažįstamas vyriškis prisistatė FNTT darbuotoju, tiriančiu pinigų plovimo bylas.

REKLAMA

Vyras informavo, kad kažkas naudojasi kuršėniškės banko sąskaita nešvariems pinigams perpumpuoti į kitas sąskaitas, ir paprašė jos elektroninės bankininkystės duomenų.

Vėliau pareigūnams gyventoja prisipažino, jog buvo girdėjusi apie sukčius, todėl elektroninės bankininkystės duomenų patikėti nepažįstamam asmeniui nenorėjusi.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kai skambinusysis prisistatė pavarde, įvardindamas konkrečias savo pareigas, o po to telefono ragelį perdavė savo viršininkui, moteris patikėjo, kad jai skambina pareigūnai.

Anot kuršėniškės, tariamas viršininkas ją pradėjo bauginti, kad, jei nepatikės pareigūnais, neduos jiems elektroninės bankininkystės duomenų ir nepadės atskleisti nežinia kieno daromo nusikaltimo, ji taps tų nusikaltėlių bendrininke ir bus patraukta baudžiamojon atsakomybėn.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neištvėrusi spaudimo, gyventoja padiktavo savo bankininkystės duomenis.

Gavę, ko siekė, sukčiai tuoj pat puolė laimikį – kuršėniškės sąskaitoje buvusius 14 tūkstančių litų – pervesti į jų interesams tarnaujančią sąskaitą.

Ši pinigų pervedimo operacija sukėlė įtarimą vienai banko darbuotojai. Savo įtarimais bankininkai pasidalijo su Šiaulių policijos pareigūnais.

REKLAMA

Sulaikyti trys įtariamieji

Sausio 28-osios rytą kriminalistai banko patalpose sulaikė tris asmenis, atėjusius išsigryninti iš moters sąskaitos pagrobtų tūkstančių. Tai buvo Šiauliuose gyvenantys 18-metis D. K., 35 metų M. J. ir Šiaulių rajono gyventojas 17-kos metų E. G.

Sulaikytieji uždaryti į areštinę, jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto mokėjimo priemonės ir jos duomenų panaudojimo. Baudžiamasis kodeksas už tokį nusikaltimą numato laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

REKLAMA

Pirminiais policijos duomenimis, sulaikytieji – greičiausiai yra vadinamosios „kojos“ – asmenys, kurie paima pinigus iš sukčių apgautų žmonių arba juos išgrynina bankuose.

Policijos žiniomis, pagrindiniai sukčiavimo organizatoriai veikė iš vienų pataisos namų.

Būtina prisiminti

Nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, nei policijos pareigūnai, nei banko darbuotojai konfidencialių asmens ir elektroninės bankininkystės duomenų telefonu neprašo ir apie nusikaltimus nekalba.

Jei vis dėlto iškiltų būtinybė šiais klausimais pabendrauti su jumis, pareigūnai arba atvyks pas jus į namus, arba pasikvies į savo būstinę. Tik sukčiai tokiomis temomis postringauja telefonu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų