Susitikimo metu ministras pabrėžė, kad šiai dienai daugelis kitose srityse veikiančių priežiūros institucijų yra itin sustiprinusios savo konsultacinę funkciją ir pirmiausiai kelia tikslą padėti organizacijoms bei asmenims, o ne juos nubausti. Sveikatos apsaugos srityje jaučiamas atsilikimas, vis dar gaji įspėjimų bei baudų kultūra, didinanti įtampą ir nepasitikėjimą tarp visų sveikatos apsaugos grandžių.
„Aktyviai stipriname medikų minkštuosius gebėjimus, tokius kaip bendravimas su pacientais, tačiau nuošalyje neturi likti ir priežiūros institucijų minkštieji gebėjimai. Kalbu apie konsultacijas. Reikia pakeisti susiformavusią tradiciją, kad pirmiausiai baudžiu, o paskui aiškinu, kas blogai buvo padaryta. Baimė sulaukti sankcijų mažina gydymo įstaigų ir medikų lankstumą, dėl to galop nukenčia pacientai. Laikas pradėti diskusijas, kaip priežiūros institucijos gali padėti tiek medikams, tiek gydymo įstaigoms vykdyti keliamus reikalavimus“, – sakė A. Dulkys.
Susitikimo metu ministras organizacijoms pristatė ir naująjį Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai vadovą Tadą Žentelį. T. Žentelis nurodė, kad pagrindinis deklaruotas tikslas nesikeičia – paversti Akreditacijos tarnybą šiuolaikine priežiūros institucija, orientuota į konsultacijas ir pagalbą.
„Tam, kad pasiektume užsibrėžtų tikslų, reikia peržiūrėti Tarnybos administracinius ir žmogiškuosius resursus – šiai dienai trūksta ir vieno, ir kito. Bet tai nereiškia, kad negalima imtis permainų jau dabar. Jau galima įžvelgti, kad planinės veiklos ir patikrinimai gali būti koreguojami, įvedant konsultacijas ir metodinę pagalbą, leidžiant gerosios praktikos vadovus, o kietąsias priemones nukreipiant į tuos, kurie piktybiškai nepaiso pacientų teisių. Tikiu, kad tokių yra mažuma“, – nurodė T. Žentelis.
Akreditacijos vadovas teigė, kad užsienio šalių gerosios praktikos perkėlimas būtų dar viena priemonė, kuri nėra išnaudota, nes kitos valstybės yra gerokai toliau pažengusios priežiūros srityse.