• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Ingai teko patirti daug skaudžių išgyvenimų. Moteris tv3.lt portalui papasakojo apie grubų įstaigos gydytojų elgesį su artimaisiais. Pasak jos, negana to, kad gydytojai elgėsi grubiai bei arogantiškai, bet ir stengėsi nuslėpti infarktą, kuris ištiko Ingos mamą.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Ingai teko patirti daug skaudžių išgyvenimų. Moteris tv3.lt portalui papasakojo apie grubų įstaigos gydytojų elgesį su artimaisiais. Pasak jos, negana to, kad gydytojai elgėsi grubiai bei arogantiškai, bet ir stengėsi nuslėpti infarktą, kuris ištiko Ingos mamą.

REKLAMA

Moteris pasakoja, kad mama visada turėjo širdies problemų ir todėl gydėsi Santaros klinikose. Santariškių klinikose buvo sutarta, kad galbūt Ingos mamai bus pakeistas aortos vožtuvas. Šiai operacijai įvykdyti buvo reikalingi tam tikri tyrimai, kurie buvo suplanuoti rugpjūčio 23 dienai, Santaros klinikose.

Rugpjūčio 20 dienos vakarą Ingos mamą ištinka priepuolis. Pašnekovė sako, jog buvo visi išrašai, siuntimai, kad jeigu nutiktų kas nors netikėto, mama būtų nuvežta į Santaros klinikas, kadangi ji buvo ruošiama svarbiai operacijai.

REKLAMA
REKLAMA

Išgabenta kitur

Inga pasakoja, jog nesuprantamu būdu, mama iš Antavilių pensionato, su greitąją medicinos pagalba, buvo išvežta į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę.

REKLAMA

„Prieš tai pusę dienos buvau pas mamą ir ji nebuvo idealios savijautos, tačiau viskas buvo tikrai tvarkoje. Tačiau širdininkams tokie priepuoliai pasitaiko, tad tai nebuvo kažkas visiškai netikėto.

Žinoma, tik sužinojusi nulėkiau į Vilniaus miesto klinikinės ligoninės priimamąjį. Priimamojo gydytojams ir sesutėms pasakiau, kad šitas žmogus turėjo būti nuvežtas į Santariškių klinikas, jis neturėjo atsirasti pas jus, nes jūs neturite nei tokių įrangų, nei tokių specialistų, turite kuo skubiau organizuoti mamos pervežimą į Santariškes“, – pasakoja pacientės dukra.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak moters, priimamojo gydytoja kalbėtis iškvietė budintį reanimacijos gydytoją, kuris elgėsi itin atsainiai:

„Jis atsisėdo, pasėdėjo ant kėdės, net nepasižiūrėjo į pacientę. Aš jo ir paklausiau, kodėl gi jis neapžiūri pacientės ir tegul organizuoja pervežimą į Santaros klinikas. Gydytojas pasakė, kad taip nebus ir ima pacientę į reanimaciją, žada, kad viską padarys.

Nusprendžiau paskambinti į reanimaciją, papasakoti apie mamą, nupasakoti jos būklę. Toks pat priepuolis mamai buvo ir prieš metus, bet ją greitai nuvežė į Santaros klinikas ir stabilizavo. Apie tai ir norėjau papasakoti. Pamačiau gydytoją balkone rūkantį, paskambinau, o jis pasakė neskambinėti, jam netrukdyti ir numetė ragelį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuslėptas infarktas

Inga pasakoja, kad kitą rytą vėl paskambino į reanimaciją, norėdama pasiteirauti, kaip gyvena jos mama. Atsiliepus kitam gydytojui moteris sužinojo, kad mamai – infarktas.

„Atsiliepia kitas gydytojas ir sako, kad nesupranta, kodėl pacientė per visą naktį nesusistabilizavo. Jis man pasakė, kad pakartos tyrimus. Paskambinus vėliau sužinojau, kad mamai buvo infarktas. Kodėl man niekas nieko apie tai nesakė? Gydytojas pasakė, kad visi rodmenys, tyrimai rodo, kad mamai buvo infarktas.

REKLAMA

Aš vėl pakartojau, kad privaloma mamą pervežti į Santaros klinikas, tuo labiau, kad ten suplanuota ir planinė hospitalizacija. Žinoma, gydytojas sakė skambinti pirmadienį ir tartis su skyriaus vedėju. Visas tas dienas vyko toks mėtymasis, kitą dieną atsiliepė dar kitas gydytojas, kuris tvirtino, kad mama – idealios būklės ir galėsime vykti į Santariškes“, – pasakoja pašnekovė.

Išvykti neįmanoma

Galų gale Inga nutarė paskambinti skyriaus vedėjui (vardas ir pavardė žinomi redakcijai), tačiau ir čia nesulaukė teisybės: „Praktiškai turėjau maldauti, o jis labai arogantiškai tvirtino, kad niekas Santariškėse mūsų nelaukia.

REKLAMA

Tiesą pasakius, nemoku papasakoti, kokia didelė tai buvo arogancija. Galiausiai antram plane dar ir pasigirsta balsas, kad pacientė sukarščiavo ir ji niekur negalės važiuot. Nesupratau, kaip taip galėjo nutikti, jei dar visai ką tik, kita gydytoja sakė, kad mama jaučiasi puikiai? Skyriaus vedėjas pasakė, kad dabar dirba tas gydytojas, kuris mamą priėmė ir jis viską žino geriau.“

Moteris sako, kad tada jai viskas pasidarė aišku, nes pasak jos, gydytojai pradėjo daryti visas įmanomas kliūtis, kad mama negalėtų išvykti į Santaros klinikas, kadangi norėjo nuslėpti įvykusį infarktą: „Esu ir pati studijavusi mediciną, tad išmanau biocheminius rodiklius, o jie mamai atvykus buvo kur kas žemesni.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inga nusivylusi sako, kad kiek beskambindavo – visada būdavo aprėkta, iškeikta, nesuprasta. Galiausiai teko pamiršti ir svarbius tyrimus Santaros klinikose, kadangi pacientės niekas nesutiko išleisti.

Didysis konfliktas

Galų gale pacientė atsidūrė kardiologijos skyriuje: „Skambinu šio skyriaus vedėjui (vardas ir pavardė žinomi redakcijai), kuris tiesiog iškart liepė jo netrukdyti. Negana to, jis dar ir kreipiasi „tu“, o ne „jūs“, kai man jau 55-eri metai. Šis gydytojas mane apskritai išmušė iš vėžių, nebegalėjau ir daugiau kalbėti. Gavosi taip, kad skambindavau kiekvieną dieną, o jis nesuprasdavo, kodėl noriu žinoti informaciją apie savo mamą.

REKLAMA

Nuėjus pakalbėti pas jį į kabinetą buvo dar blogiau, bendravo labai nedraugiškai, tarsi turguje. Tiesą pasakius, toks bendravimas atvedė net ir iki ašarų.“

Moters mama šiame skyriuje pragulėjo 12 dienų. Su kiekviena diena ji akivaizdžiai silpo. Vedėjas vis tiek tvirtino, kad Ingos mama jaučiasi puikiai, tačiau atėjus perkeltų tyrimų dienai Santaros klinikose, mamos išvežti neleido.

REKLAMA

„Tą dieną, įvyko didelis konfliktas. Mama jau buvo suruošta, laukė ir greitosios pagalbos ekipažas, tačiau pro duris išsiveržė kardiologijos skyriaus vedėjas ir pasakė, kad ši pacientė niekur nevažiuos, nes jam – teigiamas koronaviruso testas, o mama su juo turėjo kontaktą. Kadangi gerai žinau visus protokolus, tai jam paaiškinau, kad mano mama prasirgusi ir vis dar turi antikūnių, nes jai buvo darytas antikūnių testas, tad ji izoliuotis neprivalo. Tačiau, kaip jis, gydytojas, gali būti su teigiamu rezultatu darbo vietoje?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mamos lova su rateliais buvo tiesiog stumdoma pirmyn atgal, o mano dukra laikė įsirėmusi ir pasakė, kad mano močiutės atgal neparvešit, ji čia nebus nei 5 minučių. Galiausiai vedėjas pareiškė, kad Santariškės mano mamos nepriims, nes turėjo kontaktą su žmogumi, sergančiu koronavirusu“, – sako Inga.

Sunki būklė

Neapsikentusi moteris pareikalavo direktoriaus pavaduotojo (vardas ir pavardė žinomi redakcijai) mamą išleisti iš ligoninės, nes, negana to, buvo sukeisti vaistai, kuriuos mama gėrė daugybę metų, o kai kurių išvis negavo:

REKLAMA

„Mums buvo leista vykti tik atgal į Antavilius, kur mama gyvena. Po poros valandų iš Santaros klinikų man skambina docentė, kuri turėjo atlikti mamai tyrimus ir klausia, kodėl gi mes neatvykome, pasirodo, kad ji nieko nežinojo.

Žodžiu, mums nuplaukė labai svarbūs planuoti tyrimai. Jie pražuvo. Blogiausia – mamos būklė. Ji buvo šoke, o praėjus keletui valandų po incidento, ji pradėjo labai blogai jaustis. Išsikvietėme greitąją pagalbą ir nuvykome į Santariškes.“

REKLAMA

Inga sako, kad labiausiai bijojo, jog mama neišgyvens: „Bijojome, kad mama neišgyvens, jos organizmą visą savaitgalį „plovė“ ir bandė pastatyti ant kojų. Dabar mama atrodo tikrai labai blogai, būklė tokia, kad jai nebegalima atlikti ir tų tyrimų. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės specialistai padarė visą įmanomą žalą, kokią tik buvo įmanoma padaryti pacientui.“

Tai pat Inga naujienų portalui tv3.lt patikino, kad pagerėjus mamos sveikatai, ji šios situacijos neužmirš ir dėl jos ketina kreiptis į teismą.

Ligoninė apgailestauja

„Vilniaus miesto klinikinė ligoninė apgailestauja dėl patirtų nesklandumų, tačiau situacijos pakomentuoti, be raštiško pacientės dukros sutikimo, negali. Siekiant tinkamai išsiaiškinti susidariusią situaciją, artimieji visada gali kreiptis į ligoninę su skundu ar prašymu ir kiekviena situacija bus nuodugniai išnagrinėta, o minimi darbuotojai apklausti“, – sako Žydrė Gedrimaitė, ryšių su visuomene specialistė.

va taip tie senukai ir krinta kaip lapai vos tik patenka į ligonines,nes ten jie tiesiog numarinami
Pažįstamo dukterėčia rezidentė, neminėsiu kurioje ligoninėje. Iki pandemijos jos atlyginimas į rankas buvo 700 eurų, dabar į rankas gauna 2700 eurų. Kaip jūs manot ar jie laukia pandemijos pabaigos? Todėl ir falsifikuojamos mirties priežastys, mirštantys nuo gydytojų nugydymo įtraukiami į neskiepytų ir mirusių nuo Covido sąrašus. Gaila, bet visų nagučiai atsukti tik į save.
O kaip Jūs nesupratote juk ligoninei reikėjo coronos atvejo nes geri pinigėliai keliauja į jų sąskaitą vienu žodžiu Lietuvoje NUZMOGEJIMAS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų