Liepos 30 - rugpjūčio 5 dienomis vyksiančios Čiurlionio studijų savaitės renginiuose dalyvaus per dvidešimt M. K. Čiurlionio kūrybos tyrėjų, muzikologų, literatūrologų iš Lietuvos, Italijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos. Tarptautinės konferencijos dalyviai ne tik skaitys pranešimus, susipažins su naujausiais žymių tyrėjų darbais apie didįjį menininką, bet turės progos plačiau pažvelgti į M. K. Čiurlionio kūrybos sklaidą Lietuvoje ir pasaulyje, dalyvaus diskusijoje „Čiurlionis ir mūsų laikas“, naujausių leidinių apie M. K. Čiurlionį pristatymuose.
Mokslinę konferencijos dalį papildys tapytojo Aloyzo Stasiulevičiaus kūrinių paroda, turtinga muzikinė programa, tradicinė Smuiko muzikos šventė ir meistriškumo mokykla, Druskininkų moksleivių piešinių paroda ir rašinių M. K. Čiurlionio kūrybos temomis konkurso darbų skaitymai.
Per dešimt konferencijos „M. K. Čiurlionis ir pasaulis“ metų 170 pranešimų Čiurlionio kūrybos temomis parengė mokslininkai iš 20 pasaulio šalių. Festivalyje viešėjo žymūs Lietuvos čiurlionianos specialistai, Čiurlionio muzikos ir dailės tyrinėtojai iš Argentinos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir kt.
Tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ renginiai įvairiose kurorto erdvėse tęsis iki rugsėjo 22-osios, M. K. Čiurlionio gimimo dienos. Festivalį užbaigs Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dainininkai Asta Krikščiūnaitė ir Liudas Norvaišas, diriguos prof. Juozas Domarkas.